Bedarbiai jau gali prašyti darbo paieškos išmokos

Фото BFL/Шарунаса Мажейки

Oficialūs bedarbiai jau gali kreiptis dėl laikinos darbo paieškos išmokos. Šią paramą darbo neturintiems ir Užimtumo taryboje užsiregistravusiems žmonėms yra įteisinęs Seimas – ji yra dalis bendro priemonių paketo, skirto sušvelninti koronaviruso ir karantino neigiamas pasekmes gyventojams. 

Išmoka siekia 200 eurų, jei žmogus negauna jokios nedarbo išmokos, ir 42 eurus – gaunantiems tokią išmoką. Pinigai bus mokami šešis mėnesius, bet ne ilgiau nei iki šių metų pabaigos, pranešė Užimtumo tarnyba.

200 eurų išmoka priklauso ir tiems, kurie neatitinka kriterijų gauti nedarbo išmoką, ir tiems, kurie anksčiau gavo šią išmoką, bet baigėsi jos mokėjimo laikotarpis.

Išmoka nebus mokama gaunantiems paramą mokymuisi ar darbo vietai steigti bei dalyvaujantiems  kitose užimtumo programose.

Nuo karantino pradžios darbo neturinčių žmonių Lietuvoje padaugėjo 26,5 proc. iki 203,6 tūkst. Šiuo metu registruotas nedarbas siekia 11,8 proc., o karantino pradžioje jis buvo 9,3 procento.

„Sodros“ duomenimis, nuo karantino pradžios iki birželio 11 dienos į darbą priimta 110 tūkst. žmonių, o atleista 115 tūkstančių.

Darbo paieškos išmokai  iš valstybės biudžeto numatoma skirti 265 mln. eurų.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.