Bendrose lietuvių ir ukrainiečių stovyklose atostogaus beveik 4 tūkst. vaikų

Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Bendrose lietuvių ir ukrainiečių stovyklose atostogaus beveik 4 tūkst. vaikų, ketvirtadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasak jos, iš viso birželio pabaigoje prasidės 33 vasaros stovyklos, ministerijos atrinktos iš 85 pateiktų paraiškų. Šios stovyklos bus skirtos mokinių socialinėms emocinėms ir pilietinėms kompetencijoms ugdyti.

Iš viso bendrose stovyklose atostogas leis 3961 vaikas, iš jų – 1992 ukrainiečiai. Stovykloms bus paskirstyta 867,3 tūkst. eurų.

„Stovyklose vaikai susipažins su ukrainiečių ir lietuvių kultūra, istorija, jiems bus pasiūlyti STEAM eksperimentai, įvairūs žaidimai, meninė, sportinė veikla“, – teigia ministerija.

Pavyzdžiui, Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos stovykloje „Draugystės tiltai“ 7–12 metų vaikai lankysis Alytaus kolegijoje įsikūrusiame STEAM centre, susipažins su naujausiais išradimais, išbandys šio centro galimybes. Vaikai eksperimentuos edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse.

Mobilioje „Žemaičių patrulio“ stovykloje bus mokoma pilietiškumo, išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis, saugaus elgesio vandenyje, supažindinama su Lietuvos ir Ukrainos etnokultūromis, keliautojų asociacija „Vedlys“ stovykloje  „Gamtos reindžieriai“ supažindins vaikus su saugomomis teritorijomis.

Kitose stovyklose numatytos užsienio kalbų pamokos, sporto, įskaitant kovos menus, užsiėmimai, taip pat žaidimai, žygiai gamtoje, pažintiniai užsiėmimai apie Lietuvos, Ukrainos kultūrą. Numatytos ir vietos vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *