Draudimas vežti paukštieną iš Ukrainos įtakos Lietuvos rinkai neturės

Europos Komisijos draudimas importuoti paukštieną ir jos produktus iš Ukrainos didelės įtakos Lietuvai neturės, sako Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė. 

Pasak tarnybos Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus patarėjos Daivos Visockienės, Lietuva tiesiogiai iš Ukrainos paukštienos beveik neimportuoja. 

„Lietuva tiesiogiai per pasienio veterinarijos postus faktiškai neimportuoja šviežios paukštienos ar jos produktų iš Ukrainos. Jei bendrai, importas iš Ukrainos į Lietuvą vyksta įvežant per kitų šalių pasienio veterinarijos postus, bet kiekiai yra nedideli“, – BNS sakė D. Visockienė. 

Pasak jos 2018 į Lietuvą iš Ukrainos įvežtos 27, o 2019 metais – 24 siuntos. Bendras produkcijos kiekis siekė apie 400-500 tonų per metus. 

Ukrainoje praėjusią savaitę nustatytas vienas paukščių gripo židinys – pietvakarinėje Vinicos srityje. Į apsauginę židinio zoną pateko trys paukštynai, kuriuose iš viso auginta 116 tūkst. naminių paukščių. Visi jie sunaikinti, o paukštynai dezinfekuojami.

Lenkijoje pastarosiomis savaitėmis plintančio patogeniško paukščių gripo H5N8 židiniai paukštynuose jau užfiksuoti Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Ukrainoje. Lenkijoje ir Vokietijoje rasta šia liga užsikrėtusių laukinių paukščių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *