EŽTT skelbs sprendimą dėl Rusijos TV darbuotojų išsiuntimo iš Lietuvos

Europos Žmogaus Teisių Teismas ketvirtadienį skelbs sprendimą, ar Lietuva nepažeidė Rusijos valstybinės televizijos darbuotojų teisių, išsiųsdama juos iš šalies.

Televizijos „Rossiya-24“ reporteris, garso ir vaizdo operatoriai bei redaktorius iš Lietuvos buvo išsiųsti po incidento, kilusio Vilniaus Rusijos forume, kuriame kasmet dalyvauja opozicijos aktyvistai.

Migracijos departamentas uždraudė jiems į šalį sugrįžti vienus metus. Sprendimuose buvo cituojama Valstybės saugumo departamento informacija, kad televizijos kanalo „Rossiya-24“ atstovai gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Rusijos piliečiai dėl išsiuntimo pateikė skundus Lietuvos teismams, bet jie juos atmetė.

Vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad Rusijos televizijos komanda atvyko neturėdama akreditacijos ir pateko į forumo vietą apgaulės būdu, o tai išprovokavo konfliktą su apsaugos darbuotojais.

Lietuvos teismo vertinimu, incidento su Rusijos opozicijos aktyvistu Gariu Kasparovu metu pareiškėjai naudojo mobiliuosius telefonus, o ne profesionalią įrangą, taip demonstruodami, kad ketino ne rinkti informaciją, o atlikti provokuojančius veiksmus. 

Rusijos piliečiai tikina, kad žurnalistinį darbą vykdė taikiai, norėdami pakalbinti ir nufilmuoti forumo dalyvius, tačiau kai kurie organizatoriai ir konferencijos dalyviai juos užsipuolė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *