G. Landsbergis: imuniteto pasas pradės veikti, kai vakcina bus prieinama visiems žmonėms

Nuotrauka urm.lt

Lietuviškasis imuniteto pasas pradės veikti tuomet, kai vakcina bus prieinama visiems gyventojams, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Manau, kad tas laikas sutaps – tą dieną, kai turėsime vakcinas ir galėsime pasiūlyti visiems Lietuvos žmonėms, imuniteto pasas pradės veikti. (…) Jis leis mums laisviau žiūrėti į naujas veiklas ir naujų veiklų atidarymą“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministras.

Taip jis kalbėjo po susitikimo su Vilniuje viešinčia Ispanijos užsienio, Europos Sąjungos reikalų ir bendradarbiavimo ministre Arancha Gonzalez Laya (Aranča Gonsales Laja).

Pasak G. Landsbergio, galimybė pasiūlyti vakcinas visiems žmonėms priklausys nuo vakcinų tiekimo, tačiau ministras tikisi, ką tą pavyks padaryti iki vasaros pradžios.

„Sunku pasakyti, priklauso, kaip atvyksta vakcinos. Iki vasaros pradžios turėtume pasiūlyti visiems norintiems žmonėms“, – kalbėjo jis.

Anot užsienio reikalų ministro, šiuo metu dėl nacionalinio imuniteto paso Vyriausybėje vyksta „rimta diskusija“.

„Aš džiaugiuosi, kad tos diskusijos yra ne tik teorinės, bet ir yra kalbama apie realius instrumentus, kuriuos patvirtinus, galėtume užtikrinti žmonėms didesnę laisvę judėti ar kažkur dalyvauti“, – sakė G. Landsbergis.

Savo ruožtu A. Gonzalez Laya spaudos konferencijoje sakė, kad Ispanija tikisi pasiekti visuomenės imunitetą iki vasaros.

„Tai įvyks, jei viskas vyks pagal planą – jei gausime būtinas vakcinas per artimiausius mėnesius tokia apimtimi, kokia gauname dabar“, – sakė ji.

Ministrė taip pat pabrėžė, kad Ispanija prioritetą teikia Europos Komisijos pasiūlytam Skaitmeniniam žaliajam pažymėjimui, leisiančiam laisviau keliauti po Bendrijos šalis.

„Mes norime turėti europinę sistemą. (…) Tai yra būdas palengvinti grįžimą prie tvarkingo ir saugaus judėjimo. Ispanijai – šaliai, kurią kasmet aplanko per 90 mln. turistų – šis pažymėjimas yra būtinas norint tvarkingai atkurti keliones“, – kalbėjo A. Gonzalez Laya.

Europos Komisija praėjusį mėnesį pareiškė iki vasaros pradžios ketinanti sukurti imunizacijos pažymėjimų sistemą, leidžiančią laisviau keliauti skiepytiems, persirgusiems žmonėms, taip pat numatančią vieningas taisykles neigiamą COVID-19 testą turintiems keliautojams.

Paklausta apie Rusijos „Sputnik V“ vakciną, Ispanijos ministrė neatsakė, ar šalis ją pirktų, tačiau pridūrė, kad pasitiki Europos vaistų agentūros sprendimais.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *