G. Landsbergis neatmeta mažumos Vyriausybės varianto, bet nuo prognozių susilaiko

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės formuoti mažumos Vyriausybę, bet nuo konkrečių prognozių apie darbą po rinkimų kol kas susilaiko.

„Labai nedaug liko laukti, tai aš apsišarvavęs kantrybe, labai kviečiu ir kitus apsišarvuoti, ramiai sulaukti rezultatų“, – žurnalistams Kaune trečiadienį sakė jis.

„Kaip ir kiekviena partija mes tikimės gero rezultato. O kas tas geras – laikas parodys“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis teigia, kad „nebraižo raudonų ribų“ ir neįvardija partijų, su kuriomis į koaliciją kategoriškai neitų.

„Esame už, ne prieš, žiūrėsime, kaip atrodys tas naujas Seimas, su kokiomis galėsime sudaryti koaliciją ir įgyvendinti darbus. (Sąrašo lyderė-red.) Ingrida Šimonytė prasitarė apie mažumos Vyriausybę, tai reiškia, stiprią mažumos frakciją, remiamą kitų jėgų, aš neatmesčiau ir šito varianto, manyčiau, kad jis yra gana realistiškas. Bet vėl gi, tai yra mūsų mėgstamas būrimas iš kavos tirščių“, – sakė konservatorių lyderis.

Jis teigia, kad kol kas su kitomis partijomis dėl galimo darbo kartu derybų nebuvo, vis dėlto sako Seimo salėje „pasikalbantis su kolegomis, kurie sėdi netoliese“

„Prisiminkime, salė kaip atrodo: liberalai šalia, tai nieko nenustebins“, – sakė jis.

G. Landsbergis trečiadienio vidurdienį iš anksto balsuoti atvyko į Kauno Rotušę, tačiau kadangi čia nusidriekė ilga eilė, balso neatidavė.

Partijos atstovė Vytautė Šmaižytė BNS informavo, jog G. Landsbergis balsuos vėliau trečiadienį Kaune, tačiau tikslus laikas kol kas nežinomas.

G. Landsbergis sakė iš anksto balsuoti nusprendęs, nes taip yra saugiau dėl koronaviruso pandemijos.

„Mes nežinome, kaip atrodys sekmadienis, kaip atrodys susibūrimo vietos ir taip toliau. Turiu pagrindo pasitikėti, kad apygardos yra pasiruošusios, bet vis dėlto net jeigu vienas žmogus, aš, išsiimu iš sekmadienio grūsties, man rodos, tai yra saugiau tiems žmonėms, kurie sekmadienį ateis balsuoti“, – kalbėjo jis.

Jis išreiškė nerimą dėl izoliacijoje esančių žmonių, kurių registracijos skaičiai yra labai maži.

„Nenoriu įžvelgti kokios nors piktos valios Vyriausybės, kuri atsisakė anksčiau išsiųsti primenamąją žinutę, bet vis dėlto nežinodami, kaip jiems dalyvauti rinkimuose, šie žmonės gali jausti, kad iš jų yra atimta konstitucinė teisė dalyvauti rinkimuose“, – sakė G. Landsbergis.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną, pirmadienį-ketvirtadienį vyksta balsavimas iš anksto.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *