G. Nausėda: „baisi klaida“ V. Putino nusikaltimus priskirti rusakalbiams

Фото Робертаса Дачкуса/ www.lrp.lt

Rusijos vadovo Vladimiro Putino nusikaltimus priskirti rusakalbiams žmonėms yra „baisi klaida“, kurios mes negalime sau leisti, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tai yra baisi klaida, tai yra klaida, kurios mes tiesiog negalime sau leisti. Žmonės, kurie teigia panašaus pobūdžio žinutes, jie turi prisiimti visą atsakomybę už tokius neatsakingus pareiškimus“, – trečiadienį interviu delfi.lt sakė šalies vadovas.

„Nėra nieko bendro tarp to, kokia kalba žmogus kalba, ir jo pažiūrų. Mes ir toliau turime garsėti kaip valstybė, kurioje skirtingos tautos sugyvena gražiai, harmoningai“, – teigė jis.

Prezidentas pabrėžė, kad negalima tautinių mažumų matyti kaip šalies problemos.

„Tautinės mažumos, gyvenančios Lietuvoje, yra ne mūsų problema arba grėsmė, tai yra mūsų turtas, kuris praturtina mūsų visuomenę“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis dar kartą akcentavo, kad tęsiantis Rusijos agresijai Ukrainoje, reikalingas visų piliečių susitelkimas, nepaisant jų tautybės.

Kai kurios Lietuvos stačiatikių, rusų bendruomenės sako nesijaučiančios saugiai dėl žmonių požiūrio į juos po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Šalies vadovai teigia, kad neapykantos kurstymas šalyje nebus toleruojamas. Raginimus gerbti rusakalbius gyventojus anksčiau kelis kartus išsakė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *