G. Nausėda Čekijos kolegą kvietė didinti spaudimą Rusijai

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda trečiadienį Prahoje susitikęs su Čekijos prezidentu Milošu Zemanu kvietė jį didinti spaudimą Rusijai. 

„Turime plėsti Rusijai taikomas sankcijas ir visokeriopai remti už savo žmones bei teritoriją kovojančią Ukrainą“, – susitikime su Čekijos kolega sakė šalies vadovas.

Lietuvos vadovas pabrėžė, kad Rusija tęsia karinę agresiją ir griauna kertinę Ukrainos infrastruktūrą, siekdama taikos derybų sau palankiomis sąlygomis.

Pasak prezidento, su tuo susijusius pavojus parodė antradienį nutikęs incidentas, per kurį nukentėjo NATO šalis – Lenkija.

Kaip pranešė Prezidentūra, susitikę vadovai aptarė svarbiausius dvišalių santykių klausimus, saugumo situaciją Europoje ir kitų metų liepą Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

Susitikimo metu G. Nausėda pabrėžė glaudžius istorinius Lietuvos bei Čekijos ryšius, padėkojo už Čekijos karių dalyvavimą NATO priešakinėse pajėgose bei oro policijos misijoje.

Kalbėdamas apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, prezidentas pabrėžė būtinybę stiprinti NATO atgrasymo ir gynybinius pajėgumus, taip pat atsižvelgti į Ukrainos euroatlantinės integracijos siekius ir plėsti politinį bei praktinį bendradarbiavimą.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *