G. Nausėda siūlo metais ankstinti pradinį ugdymą, darželius padaryti privalomais

Nuotrauka pixabay.com

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo metais ankstinti pradinį ugdymą, taip pat įvesti privalomą vaikų darželių lankymą.

Anot jo, šios iniciatyvos sudarytų galimybes geriau pasirengti mokyklai socialinės rizikos šeimų vaikams ir suvienodinti „starto galimybes“ su pasiturinčių vaikais.

„Priešmokyklinio ir pradinio ugdymo amžiaus mažinimas metais – manau, ši iniciatyva prasminga ir reikalinga, kadangi įvairūs tyrimai ir praktiniai stebėjimai rodo, kad kuo anksčiau vaikai gauna ikimokyklinį ugdymą, tuo geriau jie integruojasi į savo bendraamžių grupes, tuo imlesni jie yra žinioms, tuo geriau jiems sekasi ir vidurinėje mokykloje ir po to jiems tenka mažiau spragų lopyti vėlesniu laikotarpiu“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė G. Nausėda.  

Anot jo, socialinės rizikos šeimose yra apie 4,5 tūkst. ikimokyklinio amžiaus vaikų – iš jų apie trečdalis niekada nelanko darželio, kiti gauna nepakankamą finansavimą, tad yra „nepakankamai pasirengę pradėti pradinį ugdymą“.

„Mes paskaičiavome, kad norint padaryti taip, kad jie gautų privalomą ikimokyklinį ugdymą, kad jis taptų privalomas, reikėtų maždaug 9 mln. eurų. Ir tai yra tokia suma, kurią mūsų valstybės biudžetas pajėgus prisiimti – tai susiję ir su pavėžėjimo paslaugomis, ir su kitomis pagerintomis sąlygomis“, – sakė jis.

„Šiems pakeitimams reikalingi tam tikri įstatyminiai pakeitimai, kuriuos mes inicijuosime ir jau kitą savaitę pateiksime Seimui“, – sakė G. Nausėda.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.