G. Nausėda su Danijos kronprincese aptarė dvišalius santykius, kovą su klimato kaita

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Vilniuje susitiko su šalyje viešinčia Danijos kronprincese Mary, viešinčia minint Lietuvos ir Danijos diplomatijos sukaktis.

Kaip informavo Prezidentūra, G. Nausėda susitikimu su Danijos karališkosios šeimos atstove siekė pažymėti abiejų šalių diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetį ir atkūrimo trisdešimtmetį, sustiprinti dvišalius ryšius ekonomikos, kultūros, gynybos, švietimo, mokslo, vystomojo bendradarbiavimo srityse.

Prezidentūros teigimu, G. Nausėda padėkojo kronprincesei už Danijos karių indėlį stiprinant Lietuvos, Baltijos šalių ir kartu visos Europos saugumą, dalyvaujant NATO priešakinėse pajėgose bei NATO oro policijos misijoje.

„Lietuvos Respubliką ir Danijos Karalystę sieja abipusiškai draugiški ryšiai, kuriuos vertiname ir branginame. Būdamos Europos Sąjungos narėmis kartu esame suinteresuotos stiprinti gebėjimus veikti vieningai ir efektyviai tiek įgyvendindami reformas ES viduje, tiek užtikrindami Europos interesus mūsų kaimynystėje ir tarptautinėje arenoje“, – susitikime sakė šalies vadovas.

Susitikime buvo aptartas dvišalis ir regioninis bendradarbiavimas, klimato kaitos stabdymo ir žaliosios ekonomikos iniciatyvos.

Lietuvą su Danija sieja bendradarbiavimas vizualiųjų menų, kino, teatro, šokio, muzikos, archyvų, muziejų, bibliotekų srityse.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.