G. Nausėda sveikina A. Dudą, pabrėžia ryšius gynyboje, infrastruktūros projektus

Фото Президентуры/Робертаса Дачкуса

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasveikino Lenkijos vadovą Andrzejų Dudą (Andžejų Dudą) su perrinkimu antrajai kadencijai ir pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo svarbą gynybos srityje bei vystant infrastruktūros projektus.

„Sveikinu savo draugą A. Dudą laimėjus Lenkijos prezidento rinkimus antrajai kadencijai. Linkiu stiprybės ir sėkmės. Tikiuosi tęsti Lietuvos ir Lenkijos glaudų bendradarbiavimą saugumo, gynybos srityje ir įgyvendinant regioninius infrastruktūros projektus“, – tviteryje parašė G. Nausėda.

Vėliau žurnalistams komentuodamas prezidento rinkimų rezultatus Lenkijos Lietuvos vadovas teigė, kad A. Dudos perrinkimas reiškia, jog bus išlaikyta gera dvišalių kaimyninių santykių dinamika.

„Per pastaruosius metus tikrai teko intensyviai bendradarbiauti su Lenkijos prezidentu ir, žinoma, su premjeru. Labai svarbu, kad mes randame sutarimą daugeliu klausimų, randame sutarimą infrastruktūros objektų realizavimo klausimu, mes randame sutarimą mūsų ekonominių santykių plotmėje“, – sakė G. Nausėda.

Anot jo, per šiuos rinkimus lenkai turėjo galimybę rinktis tarp dviejų skirtingų ir skirtingas vertybes atstovaujančių politikų.

Lietuvos prezidento teigimu, neteisinga manyti, kad A. Duda labiau orientuotas į bendradarbiavimą su JAV nei Europos Sąjunga.

„Nereikia čia ieškoti juoda-balta stengiantis nutapyti paveikslą, nes iš tikrųjų Lenkija nori bendradarbiauti ir su JAV, ir yra aktyvi ES narė“, – sakė G. Nausėda.

Kurį laiką įtempti buvę Lietuvos ir Lenkijos santykiai per pastaruosius kelerius metus vėl tapo glaudūs ir intensyvūs, G. Nausėda pernai pirmojo savo užsienio vizito netrukus po inauguracijos vyko būtent į Lenkiją. 

Svarbus lūžis įvyko 2017-aisiais, kai sutartį dėl krovinių vežimo geležinkeliais tarifų pasirašė „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lenkijos įmonė „Orlen“, valdanti naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose.

Lenkija savo ruožtu siekia Lietuvos paramos ginče su Europos Sąjungos institucijomis, kurios Varšuvai grasina sankcijomis dėl teismų reformos. Kai kurie stebėtojai sako, kad dvišaliams santykiams naudingas Lenkijos valdžios siekis imtis regioninės lyderystės Vidurio Europos regione. 

Artimiausiomis dienomis su perrinktu prezidentu Lenkijoje susitiks Lietuvos prezidentas ir premjeras, kai atvyks į Žalgirio mūšio 610-ųjų metinių minėjimą.

Per sekmadienį vykusį prezidento rinkimų antrąjį ratą A. Duda laimėjo surinkęs 51,21 proc. balsų, o jo varžovas liberalių pažiūrų Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis (Rafalas Tšaskovskis) gavo 48,79 proc. balsų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *