G. Skaistė: pasiūlymai dėl pajamų apmokestinimo pokyčių bus teikiami pavasario sesijoje

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Pavasario sesijoje Seimui gali būti teikiami pasiūlymai dėl tolygesnio, nuo veiklos rūšių mažiau priklausomo gyventojų pajamų apmokestinimo, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Anot jos, tai yra vienas iš mokesčių sistemos pokyčių, kurie yra reikalingi. 

„Man atrodo, reikalingi pokyčiai gyventojų pajamų apmokestinime, padarant jį tolygesnį ir mažiau priklausomą nuo veiklos rūšių“, – antradienį LRT radijui sakė G. Skaistė.

Anot jos, tam pritaria Pasaulio banko ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ekspertai.

„Jie sako, kad mūsų pajamų apmokestinimas yra ganėtinai priklausomas nuo to, ar tu dirbi pagal individualią veiklą, ar turi verslo liudijimą, ar įmonėje dirbi. Visgi taip neturėtų būti, tokiu atveju reikėtų šiek tiek pagalvoti apie tai, kaip tos pajamos galėtų būti apmokestinamos tolygiau ir to arbitražo tarp skirtingų veiklos rūšių jų turėtų būti mažiau. Tai turbūt tam tikri pakeitimai šioje srityje reikalingi“, – kalbėjo G. Skaistė.

EBPO savo rekomendacijose teigia, kad Lietuva galėtų tobulinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sistemą, įvedant vidutinių pajamų kategoriją bei numatant naujas paskatas dirbantiesiems, taip valstybei padidinant pajamas iš šio mokesčio ir sumažinant pajamų nelygybes.

Seimui planuojama teikti ir pakeitimus, susijusius su aplinkosaugos bei turto mokesčiais, sako finansų ministrė.

„Taip pat yra aplinkosauginių mokesčių plėtra ir turto mokesčių plėtra kas buvo Vyriausybės programos įsipareigojimas, vienas iš tų objektų yra nekilnojamojo turto mokesčio modelio pakeitimas. Kita dalis yra akcizų įstatymas, kuris jau yra Seime pateiktas“, – teigė G. Skaistė.

Visi numatomi pakeitimai Seimui turėtų būti pateikti pavasario sesijoje.  

„Bendrai visus pasiūlymus mokestinius planuojame atnešti į Seimą pavasario sesijoje, po to, kai bus baigtos diskusijos su politiniais partneriais, nes koalicijos partneriams yra pasiūlytas tam tikras mokestinių pasiūlymų pakeitimo paketas ir kai susitarsime dėl visos paketo apimties, kadangi ten yra populiaresniu pasiūlymai ir mažiau populiarūs, kai sutarsime dėl visos apimties, bus galima į Seimą atnešti“, – sakė G. Skaistė.

Anot jos, dėl sprendimų, susijusių su kitų metų valstybės biudžeto pajamų surinkimu, diržų veržtis nereikės.  

„Valstybės biudžeto pajamos turėtų būti surenkamos ne blogiau nei prognozavome rudenį, tai  sakyčiau, kad diržų verstis dėl biudžeto sprendimų tikrai nereikės“, – sakė G. Skaistė. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *