Į Lietuvą atvyksta Vokietijos kariai, sustiprinsiantys NATO batalioną

Nuotrauka kam.lt

Pirmadienį į Lietuvą atvyksta NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje pastiprinimas iš Vokietijos, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Vokietijos gynybos ministerija papildomus pajėgumus Lietuvoje šią savaitę dislokuos reaguodama į pastaruoju metu vis agresyvėjančius Rusijos karinius veiksmus prie Ukrainos sienų ir blogėjančią saugumo situaciją Baltijos šalyse, teigiama pranešime.

Šiuo metu Rukloje esančioje Vokietijos vadovaujamoje NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnauja apie 1200 sąjungininkų karių, 500 iš jų yra vokiečiai. Vokietija jau anksčiau skelbė, kad papildomai atsiųs apie 350 karių.

NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė Lietuvoje yra dislokuojama nuo 2017 metų. Nuo pat NATO bataliono dydžio kovinės grupės Lietuvoje įsteigimo pradžios buvo numatyta, kad pagal poreikį į Ruklą gali būti siunčiamas ir kovinių paramos vienetų pastiprinimas, nurodo ministerija.

Karius ir civilinį personalą į vienetą yra siuntusios Vokietija, Nyderlandai, Norvegija, Belgija, Prancūzija, Čekija, Kroatija, Liuksemburgas ir Islandija.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *