„Ignitis grupės“ jėgainės pelenai – Norvegijos salai atkurti

„Ignitis grupės“ statomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) pelenai bus panaudoti trečios pagal dydį Norvegijos salos reljefui atkurti.

Bendrovė VKJ pasirašė iki 4,2 mln. eurų (be PVM) vertės trejų metų sutartį dėl energijos iš atliekų gamybos metu susidariusių lakiųjų pelenų sutvarkymo su bendrove „Vakarų krova“, pranešė grupė. 

„Vakarų krova“ pelenus perduos savo subrangovei – Norvegijos įmonei „Noah“, o ši juos panaudos Langiojos kraštovaizdžiui atkurti. 

„Statoma jėgainė Vilniuje leis kasmet ne tik išvengti 160 tūkstančių tonų atliekų patekimo į Lietuvos sąvartynus, bet taip pat prisidės prie kito aplinkosaugos požiūriu darnaus projekto – Norvegijos Langiojos salos reljefo atkūrimo“, – pranešime sakė VKJ generalinis direktorius Saulius Barauskas.

Panaudojant sudėtingus įrenginius lakieji pelenai maišomi su iš pramonės atliekų gauta rūgštimi ir vandeniu, tokiu būdu suformuojant į gipsą panašią medžiagą. Ja užpildomi saloje dėl kalkakmenio gavybos susiformavę krateriai, taip atkuriant buvusį salos kraštovaizdį.

Skaičiuojama, kad per metus jėgainėje susidarys apie 11 tūkst. tonų dūmų valymo ir lakiųjų pelenų, kurių Lietuvoje nėra kur panaudoti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *