Institucijos turi siekti, kad D. Grybauskaitė vadovautų NATO – Prezidentūra

Фото Робертаса Дачкуса/prezidentas.lt

Lietuvos institucijos turi siekti, kad buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovautų NATO, tai būtų didžiulis laimėjimas Lietuvai, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Povilas Mačiulis

„Kuo daugiau lietuviškų pavardžių mes girdėsime panašiuose kontekstuose, tuo Lietuvai bus geriau. Jau nekalbant apie tai, kad jei prezidentė Dalia Grybauskaitė užimtų tokią poziciją, tai būtų didžiulis laimėjimas Lietuvai ir visos institucijos Lietuvoje yra suinteresuotos ir turi dėti pastangas, kad toks pasiūlymas ir būtų realizuotas“, – antradienį Žinių radijui sakė patarėjas.

Vienas įtakingiausių politikos leidinių Europoje „Politico“ šią savaitę pranešė, kad D. Grybauskaitė yra viena iš trijų realiausių kandidačių tapti naująja NATO generaline sekretore.

Taip pat tarp kandidačių – buvusi Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič bei dabartinė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

Vis dėlto, tekste nurodoma, kad Aljanso vadovą iš Baltijos šalių greičiausiai neigiamai įvertintų Rusija. Be to, JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija šiuo metu kaip tik bando stabilizuoti Vakarų ir Rusijos santykius.

Leidinys įvardino ir kitus galimus kandidatus į NATO vadovo postą, tarp jų – buvusi Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May (Tereza Mei), Nyderlandų premjeras Markas Rutte (Markas Riutė) ir buvusi Europos Sąjungos diplomatijos vadovė bei Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini (Federika Mogerini).

Dabartinis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Aljansui vadovauja nuo 2014-ųjų spalio, jis šias pareigas eis dar kiek daugiau nei metus – iki 2022-ųjų spalio.

Briuselyje formalios diskusijos dėl jo įpėdinio dar tik prasidėjo. Tikimasi, jog J. Stoltenbergą pakeisiantis kandidatas bus pristatytas per kitų metų pavasarį vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Madride.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *