Interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui žlugo, A. Dulkys toliau eis pareigas

Фото BNS/ Paulius Peleckis

Seimo opozicijos inicijuota interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui žlugo, jis toliau eis pareigas.

Antradienį 71 Seimo narys pritarė jo atsakymams į interpeliacijos klausimus, 36 buvo prieš, susilaikė keturi parlamentarai.

Tuo interpeliacijos procesas parlamente baigtas.

A. Dulkys tapo pirmuoju aštuonioliktosios Vyriausybės nariu, patyrusiu interpeliacijos procedūrą – kai pateikiami klausimai, o paskui vertinami atsakymai ir sprendžiama, ar ministras gali toliau eiti pareigas.

Opozicijos atstovai ministro klausė apie pandemijos suvaldymo planą, kodėl pasirinkta „iš esmės prievartinė vakcinacijos nuo koronaviruso strategija“, o gegužę pastebėjus lėtėjantį vyresnio amžiaus asmenų skiepijimosi tempą nesiimta papildomų skatinimo priemonių – vienkartinių išmokų, vykimo skiepyti į namus ir t. t.

Taip pat kelti klausimai dėl nepaskiriamų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, nukelto  infekcinių ligų klasterio kūrimo, per mažo medikų algų didinimo kitąmet.

A. Dulkys savo ruožtu tvirtino, kad Lietuvos pasirinkta pandemijos valdymo strategija veikia gerai ir yra rezultatyvi.

„Palyginti su kitomis valstybėmis, Lietuva gyvena bene artimiausią įprastam gyvenimui. (…) Gyvenimo Lietuvoje daugiau nei pandemijos“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministras tvirtino, kad sukurta „prieinama ir patogi vakcinacijos sistema“, pasiektas regione aukščiausias pasiskiepijimo nuo COVID-19 lygis.

Anot jo, dėl atlyginimų kėlimo sutarta su profesinėmis sąjungomis ir pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *