Iš Vyriausybės rezervo papildomoms apsaugos priemonėms bus skirta 150 tūkst. eurų

Фото www.pixabay.com

Ministrų kabinetui trečiadienį dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus ekstremalią padėtį, iš Vyriausybės rezervo numatoma skirti 150 tūkst. eurų papildomoms apsaugos priemonėms įsigyti.

„Tai yra tik pradžia, bus pinigų skiriama tiek, kiek reikės. Rytoj bus sušauktas Valstybės ekstremalių operacijų centras, be jokios abejonės, matyt, bus rekomenduota, kokių priemonių reikia įsigyti už tuos pinigus“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

„Mano manymu, būtų tikslingiausia pradėti apsaugos priemonių papildymą, kad esant labai kritinei situacijai, tų priemonių pakaktų“, – pridūrė jis.

Papildomoms apsaugos priemonėms įsigyti Vyriausybė pinigus skirs Sveikatos apsaugos ministerijai.

100 tūkst. eurų ministrų kabinetas numatė ir Užsienio reikalų ministerijai. Jai pinigai bus skiriami tam, kad ministerija suteiktų humanitarinę pagalbą Kinijai, pervesdama lėšas tarptautinei Raudonojo kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai.

Ketvirtadienį numatoma surengti Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdį, kuriame bus oficialiai įsteigtas ir Visuomenės informavimo centras. Jam vadovaus premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Centras turėtų priimti sprendimus dėl privalomų apsaugos priemonių, pavyzdžiui, įpareigoti pavėžėjus automobiliuose turėti dezinfekcinių skysčių.

„Tokių priemonių bus daug, pavyzdžiui, dėl kelionių, valstybės tarnautojų komandiruočių bus aiškiai pasakyta“, – sakė A. Šešelgis.

Kaip anksčiau skelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, visiems iš Kinijos ar šiaurės Italijos grįžusiems lietuviams dviem savaitėms gali būti suteikiamas laikino nedarbingumo pažymėjimas.

Paklaustas apie gydymo įstaigose kylančius nesklandumus dėl besikreipiančiųjų kiekio, sveikatos apsaugos viceministras sakė, kad to nebus išvengta.
 
„Teisės aktai būtent tokiu atveju leidžia žmogui turėti nedarbingumo lapelį. Sutinkame, kad tai yra sunku, tačiau tai yra pradžia, mes nesitikėjome tokio antplūdžio“, – sakė A. Šešelgis.

„Tai yra fantastinis kiekis žmonių, ypatingai jei skaičiuosime, kad į Lietuvą iš Italijos tiesioginių skrydžių yra 15 ir skrenda pilni lėktuvai. (…) Tam tikrų nesklandumų pirminėje stadijoje yra, labai nebarkite, jų nebus išvengta“, – pridūrė jis.

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota daugiau nei 80 tūkst., mirė beveik 2,7 tūkst. žmonių.

Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Virusui išplitus Šiaurės Italijoje, registruota daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, mirė dešimt žmonių, šalis pranešė apie judėjimo suvaržymus 11-oje miestų.

Lietuvoje nuo sausio pabaigos, anot SAM, dėl koronaviruso patikrinti 44 žmonės. Visų jų tyrimų rezultatai – neigiami.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *