J. Neverovičius: sankcijų vykdymas turi būti suderintas su sąjungininkais

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

 JAV sankcijų Baltarusijos režimui įgyvendinimas turi būti suderintas su sąjungininkais, sako prezidento patarėjas. Jaroslavas Neverovičius dabartinę situaciją pavadino Vyriausybės politikos krize.

Pasak jo, „namų darbai“ nebuvo padaryti, viešai buvo deklaruojama viena, o daroma kita. 

„Ką dabar matome – pačios Vyriausybės vykdomos politikos krizę, ji greičiausiai ir valdančiosios koalicijos politikų sugeneruota. Prezidentas vertina, kad dabartiniai sprendimai yra pralaimėjimas, reputacinė žala yra padaryta, įmonės vadovas, kuris iš esmės dirbo gerai, atleistas, o neatsakytų klausimų liko“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas.

„Kodėl skiriasi deklaruojamos vertybinės politikos nuostatos ir realūs sprendimai, kaip yra dėl atskirų ministrų politinės atsakomybės ir kas yra daroma dabar, kas bus daroma ateityje valdant rizikas kurios pasimatė. Neatsakyti klausimai yra likę, problemos, neaišku, kaip bus sprendžiamos“, – kalbėjo jis. 

J. Neverovičiaus teigimu, Lietuva turi mobilizuoti sąjungininkus ir dirbti kartu, siekiant kuo mažesnės žalos Lietuvos verslui ir kuo didesnio poveikio režimui. 

„Prezidentas nepateiks konkrečių receptų, ypač kalbant apie geležinkelių sutartis, tačiau reikia aiškiai pasakyti, kad Lietuva visada buvo, yra ir bus kartu su baltarusių tauta. Pasisakome už jų laisvę, kad mūsų kaimynai būtų demokratinė valstybė. Turėtume mobilizuoti visus kaimynus, sąjungininkus, dirbti kartu su jais, o ne patys atskirai“, – sakė prezidento patarėjas.

Komentuodamas „Belaruskalij“ valdomos trąšų eksportuotojos Baltarusijos kalio kompanijos (BKK) atstovės komentarus, kad Lietuvai sustabdžius tranzitą, Baltarusija atsakytų panašiomis priemonėmis, J. Neverovičius teigė, kad Lietuva priims savarankiškus sprendimus, kurie atitinka šalies interesus. 

„Nesiruošiu komentuoti privačios įmonės atstovų ir galiu pasakyti, kad Lietuva priims savarankiškus sprendimus, kurie atitinka Lietuvos interesus taip, kaip mes juos suprantame“, – Žinių radijui teigė jis.

Vyriausybė jau įsigaliojus JAV sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos. 

„Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą tęsiasi nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Baltarusijos įmonė prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą „Lietuvos geležinkeliams“ už kelis mėnesius į priekį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *