J. Šiugždinienė: Lietuva pasiryžusi padėti surengti dalį pasaulio ledo ritulio čempionato

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Lietuva yra pasiryžusi padėti Latvijai surengti dalį pasaulio ledo ritulio čempionato varžybų, turėjusių vykti Minske.

Ministrė trečiadienį tai sakė pokalbyje su Latvijos kolege Ilga Šuplinska, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Tokio lygio ledo ritulio varžybų Lietuvoje nėra buvę, o dabar turime istorinę progą. Būtina įvertinti šią galimybę ir pasiūlyti konkrečią pagalbą Latvijai“, – pranešime teigė J. Šiugždinienė.

„Lietuva jau yra įrodžiusi, kad sugeba organizuoti paties aukščiausio lygio sporto varžybas. Taip, tai būtų vienas didžiausių iššūkių mūsų šalies sporto istorijoje“, – teigė ji.

Jos teigimu, Latvijos ministrė „pozityviai atsiliepė apie tokią galimybę ir padėkojo Lietuvai už gautą pasiūlymą“.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti gegužės 21-birželio 6 dienomis, jame rungiasi 16 geriausių šalių rinktinių. 

Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) pirmadienį pranešė, kad jos taryba nusprendė iškelti 2021-ųjų pasaulio čempionatą iš Baltarusijos „dėl saugumo klausimų, kurių IIHF negali kontroliuoti“.

Pranešime teigiama, kad tai susiję ir su politiniais neramumais, ir su COVID-19 pandemija.

Čempionatą turėjo organizuoti Minskas ir Ryga, tačiau Latvijos Vyriausybė buvo užsiminusi, kad nenori to daryti kartu su Baltarusija, kur režimas smurtu slopina taikius protestuotojus.

IIHF taryba dabar turi svarstyti Latvijos, kaip vienos iš čempionato šeimininkių, statusą ir taip pat vertins galimybes pereiti prie vienos čempionato vietos formato, kad būtų lengviau laikytis saugumo taisyklių dėl COVID-19, o komandoms būtų paprasčiau keliauti.

Ryga ir Minskas per balsavimą 2017 metų gegužę dėl teisės rengti čempionatą nugalėjo Suomijos miestus Helsinkį ir Tamperę.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą. 

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *