KAM pasirašė sutartį dėl 8 mln. eurų vertės prieštankinių raketų „Javelin“ įsigijimo

Фото с сайта kam.lt

Gynybos resursų agentūra šią savaitę su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe pasirašė sutarties papildymą dėl daugiau nei 8 mln. eurų (10 mln. dolerių) vertės prieštankinių raketų „Javelin“ įsigijimo. 

Kaip trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija, papildomai Lietuva įsigijo raketų, paleidiklių bei kitos šios sistemos įrangos. Lietuvos kariuomenės atsargas ginkluotė turėtų papildyti 2024 metais. 

„Iš JAV gaunama ir įsigyjama prieštankinė sistema „Javelin“ ypač reikšmingai prisideda prie ilgalaikių Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo.  Šiomis sistemomis, stiprinant Lietuvos gynybinius pajėgumus, bus papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai“, – rašoma pranešime. 

Ministerija pabrėžė, kad JAV yra pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė ir strateginė Lietuvos partnerė. 

„JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos“, – teigia ministerija. 

Vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema „Javelin“ yra modernus ginklas, galintis naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais dieną ir tamsiu paros metu 75 m – 2,5 km atstumu. Sistema veikia „iššoviau-pamiršau“ principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati valdo save skrydžio iki taikinio metu. 

„Javelin“ kovinė raketa su tandeminiu sprogstamuoju užtaisu gali atakuoti priešininkų tanką tiesiu taikymu arba iš viršaus pakildama iki 150 metrų į aukštį. Raketose panaudota „minkšto paleidimo“ sistema, kuri raketos variklį užkuria tik raketai palikus paleidimo konteinerį, dėl to sunku nustatyti, iš kur buvo paleista raketa.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.