Koronavirusu susirgo ligoninės darbuotojas ir vaikas, epidemiologų akiraty – darželis

Фото pixabay.com

Praėjusią parą koronavirusas nustatytas Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojui ir mažamečiui, izoliuota – dešimtys asmenų. Į epidemiologų akiratį pateko vaikų darželis.

Apie tai BNS penktadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos teigimu, abu atvejai nustatyti atliekant profilaktinį patikrinimą, šiuo metu specialistai intensyviai vykdo epidemiologinius tyrimus.

R. Lingienė sakė, kad užsikrėtęs Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojas nėra medikas, tačiau kontaktą su pacientais turėjo – atlikdavo pagalbinius darbus.

Be kita ko, asmuo galėjo turėti sąsajų su židiniu, kilusiu po asmeninės šventės Kalveliuose.

„Jis nepriklauso medicinos personalui, gyvena Vilniaus rajone, pirminiais duomenimis, galimos sąsajos su Kalvelių kaimu. Aiškinamės – Vilniaus rajone nėra taip lengva viską išsiaiškinti“, – sakė visuomenės sveikatos specialistė.

Pasak jos, šiuo metu nustatytos kelios dešimtys didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų: penki – šeimoje, iš jų du svečiavosi per Jonines, apie 20 – ligoninės darbuotojų, taip pat 31 vieno iš ligoninės skyrių pacientas.

„Šiuo metu skyriuje teikia paslaugas atskira personalo komanda, atlikta dezinfekcija, naujų pacientų skyrius nepriima“, – teigė R. Lingienė.

Ji taip pat pridūrė, kad sąlytį turėję pacientai bus tiriami praėjus savaitei ir dviem savaitėms po sąlyčio, darbuotojai šiuo metu izoliuoti – jie bus tiriami praėjus dviem savaitėms, kai teks grįžti į darbą.

Tiria vaikų darželį

Antras ketvirtadienį patvirtintas atvejis nustatytas mažamečiui, kuris yra praėjusią savaitę užsikrėtusio Šeškinės poliklinikos darbuotojo artimasis.

„Šis asmuo yra mažametis ir jis turėjo sąlytį su kitais vaikais, lankančiais vieną iš Vilniaus darželių – „Karuselė“, – sakė visuomenės sveikatos specialistė.

Jos teigimu, mažametis simptomų nejaučia. Jam koronavirusas nustatytas, kai tirti visi poliklinikoje dirbančio asmens šeimos nariai.

Pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo vaikų darželyje devyni mažamečiai ir trys darbuotojai.

„Visi nejaučia simptomų, šie asmenys izoliuoti, atlikta patalpų dezinfekcija. Mūsų nurodymu organizuojamas šio darželio sąlytį turėjusių darbuotojų ir vaikų tėvelių ištyrimas“, – teigė R. Lingienė.

Koronavirusas iš viso nustatytas 1808 žmonėms, tebeserga 219 asmenų, 1501 – pasveiko, 140 žmonių yra izoliacijoje.

Nuo koronaviruso mirė 78 žmonės, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.