Kultūros ministras: atverti renginius svarstoma pradėti nuo teatro, kamerinių erdvių

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad atnaujinant renginius pirmiausia bus svarstoma leisti atidaryti teatrus, filharmonijas ir kamerines erdves, o dideli renginiai iki vasaros tikrai nevyks.

Ministro teigimu, Vyriausybė kol kas nėra nustačiusi konkrečių datų, tai bus svarstoma po Velykų.

„Mažiau akcento reikėtų dėti į didelius renginius, nes akivaizdu, kad jie jeigu tokie ir galės pradėti vykti, tai tikrai yra vasaros laikotarpis, ne ankstesnis“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.

„Šioje vietoje reikia galvoti pasvertai ir pradėti atidarinėti tai, kas mažiausiai kenkia – teatras, filharmonijos, kažkokios kamerinės erdvės, nuo tų dalykų galima pradėti ir čia būtų geriausias testas ir geriausias eksperimentas“, – teigė kultūros ministras.

Prieš kelias dienas didelio dėmesio sulaukė eksperimentas Barselonoje, kur koncerte dalyvavo 5 tūkst. žmonių. Prieš jį visiems dalyviams buvo atlikti antigenų testai ir nurodyta koncerto metu dėvėti FPP2 respiratorius.

„Matome vieną ar kitą pavyzdį, kur vyko kažkoks koncertas eksperimento būdu. Nesakau, kad pas mus to negalėtų būti, bet man norėtųsi, kad mes logiškai, tvariai, aiškiai, žingsnis po žingsnio į tuos atlaisvinimus judėtume, neišprovokuodami pandeminės situacijos į kitą pusę, kur vėl reikėtų kalbėti apie kažkokius uždarymus“, – teigė S. Kairys.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.