Lapkritį kartais išaugo dėl COVID-19 hospitalizuojamų asmenų skaičiai, mirštamumas – NVSC

Nuotrauka Vidmanto Balkūno/ (VUL Santaros klinikos

Per lapkritį dėl COVID-19 hospitalizuojamų asmenų ir nuo infekcijos mirusiųjų skaičiai augo kartais, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovai.

„Hospitalizuotų asmenų skaičius, lyginant dabartinį laikotarpį su spalio pabaiga, padidėjo penkis kartus. Tris kartus yra didesnis poreikis gydyti pacientus intensyviosios terapijos skyriuje, penkis kartus didesnis poreikis taikyti dirbtinę plaučių ventiliaciją ir septynis kartus didesnis poreikis pacientams skirti deguonies kaukes“, – pirmadienį sakė NVSC užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Pasak jos, šalyje prasidėjus karantinui pastebėta, jog pasikeitė protrūkių sudėtis: jeigu rudens pradžioje registruoti protrūkiai įstaigose ir įmonėse, dabar daugiau jų persikėlė į šeimas.

„Jeigu prisimename rugsėjo-spalio mėnesius, per tą laikotarpį kiekvieną dieną buvo registruojama dešimtimis atvejų laisvalaikio leidimo vietose ir jie sudarė tuo laikotarpiu apie 10-15 procentų nuo visų registruojamų naujų protrūkių. (…) Karantino laikotarpis leido, tikrai labai teigiamas rezultatas, kad dabartiniu metu neregistruojamas nė vienas atvejis laisvalaikio leidimo vietose. Taip pat toks, sakyčiau, negatyvesnis rezultatas, kad persikėlė susirgimai ir atvejai ir, aišku, didžiąja dauguma protrūkiai, būtent šeimose. Ši tendencija yra vis auganti ir dabartiniu metu šeiminių protrūkių dalis sudaro apie 30 procentų“, – kalbėjo epidemiologė.

Be to, NVSC duomenimis, nuo lapkričio smarkiai išaugo mirčių skaičiai.

„Jeigu iki lapkričio 1-osios mirties atvejų buvo registruota 165, tai vien per lapkritį jau mirties atvejų registruoti 340“, – sakė D. Razmuvienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad ir serga, ir miršta daugiau jaunesnių pacientų. Lapkritis taip pat išsiskyrė tuo, kad mirė daugiau rizikos grupėms nepriklausiusių žmonių.

„Nepriklaususių rizikos grupėms asmenų, kurie mirė nuo COVID-19 infekcijos, iki lapkričio 1 buvo registruota 12 ir per lapkritį, kurie nepriklausė rizikos grupei, mirė 37 asmenys“, – sakė NVSC atstovė.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 61 tūkst. 325 asmenys, 46 tūkst. 378 – tebeserga, 14 tūkst. 211 – pasveiko.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 505 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 231 koronavirusu užsikrėtusysis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *