Lenkijai viršijus nustatytą COVIC-19 ribą, gali būti uždraustos kelionės į Lietuvą – NVSC

Nuotrauka pixabay.com

Lenkijai viršijus saugia laikomą užsikrėtimų COVID-19 ribą, artimiausiu metu gali būti siūloma drausti keliones užsieniečiams iš šios šalies į Lietuvą, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Ginreta Megelinskienė.

„Žinoma, kad siūlymų gali būti, tai priklauso nuo atvejų skaičiaus keturiolikos dienų laikotarpiu, kaip ir yra daroma kiekvieną savaitę – sąrašas peržiūrimas. Jei atvejų skaičius viršija tam tikrą rodiklį, ta teritorija įtraukiama į šalis, iš kurių atvykti negalima. Nebent būtų kažkokie papildomi sprendimai, bet įprastine tvarka yra taip“, – žurnalistams sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja.

„Bent jau mano duomenimis, taip“, – pridūrė ji, paklausta, ar Lenkija būtų įtraukiama į sąrašą netaikant jai išimčių.

Šiuo metu iš Lenkijos atvykstantiems žmonėms būtina dviejų savaičių saviizoliacija. Tai būtina, kai sergamumo rodiklis šalyje siekia 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites. Tačiau jei 14 dienų sergamumas siekia 25 atvejus 100 000 gyventojų, iš tokių šalių užsieniečiams atvykti draudžiama, jei jiems netaikomos specialios Vyriausybės numatytos išimtys.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lenkijoje sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų siekia 23 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *