Liepą COVID-19 nustatyta 32 migrantams, sergantiesiems pritrūko vietos Abromiškėse

Фото pasienis.lt

Liepą koronavirusas nustatytas 32 neteisėtiems migrantams, sergantiesiems COVID-19 pritrūko vietos Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

„Vakar dienos duomenimis, liepą iš viso buvo 32 atvejai“, – BNS antradienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Užsieniečiai, kuriems nustatyta COVID-19, įkurdinami Abromiškių reabilitacijos ligoninėje, tačiau ten vietų nepakanka, todėl atskiros patalpos įrengtos ir Alytaus rajone, Verebiejuose esančioje mokykloje, kur apgyvendinami migrantai.

„Vakar tokių migrantų Verebiejuose buvo aštuoni, jie apgyvendinami atskirai nuo kitų“, – teigė pasieniečių atstovas.

Anot jo, atvejų, kai nuo migrantų užsikrėtė pasieniečiai ar atvirkščiai nebuvo nustatyta. 

„Apsaugos priemonės šimtaprocentinės (…) Visi sulaikymai vyksta su apsaugos priemonėmis – kaukėmis pirštinėmis ir visa kita. Visa tai vyksta gryname ore. Migrantai pristatomi į užkardą, iškart izoliuojami. Migrantams irgi duodamos apsaugos priemonės. Atvejų, kad nuo jų užsikrėstų pasieniečiai, nebuvo“, – kalbėjo G. Mišutis.

Jo teigimu, židiniai tarp jau į Lietuvą atvykusių migrantų nesiformuoja, atvejai nustatomi per pirmą parą nuo neteisėto sienos kirtimo, o be neigiamo testo rezultato, norint išlaikyti saugumą, nepradedamos prieglobsčio procedūros.

Pasieniečių atstovas taip pat sakė, kad visi užsikrėtę migrantai serga lengva forma.

Liepos mėnesį pasienyje su Baltarusija sulaikyta per 1 tūkst. neteisėtai sieną kirtusių užsieniečių.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija Lietuvos pareigūnai sulaikė 1716 migrantų – porą dešimčių kartų daugiau nei pernai. Daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Dėl smarkiai išaugusio migrantų srauto Vyriausybė valstybės mastu yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *