Liepos 13 dėl elektros tinklo remonto Kuršių nerijoje 10 valandų nebus elektros

Фото BFL/ Kęstutis Vanagas

Liepos 13 dieną dėl būtinų planinių elektros tinklo remonto darbų dešimčiai valandų Kuršių nerijoje nebus elektros, penktadienį pranešė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

„Dešimčiai valandų bus atjungtos Klaipėdoje esanti Marių ir Kuršių nerijoje esanti Juodkrantės transformatorių pastotės. Dėl to nebus techninių galimybių Kuršių nerijoje tiekti elektros energiją ESO skirstymo tinkle“, – rašoma pranešime.

Anot ESO, elektros Kuršių nerijoje nebus nuo nuo 6 val. ryto iki 16 val. popiet.

Kaip teigiama bendrovės pranešime, augant Neringos gyventojų elektros energijos poreikiui, atsižvelgiant į pajūrio zonos specifiką, ESO dar 2017-aisiais ėmėsi ne tik naujinti elektros tinklą, bet ir didinti pačio tinklo pajėgumus, stiprinti jo patikimumą pusiasalyje.

„Elektros energija Kuršių neriją pasiekia virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos „Litgrid“ elektros linija, todėl siekiant ilgalaikio patikimumo, būtina atnaujinti elektros pastočių sujungimus su perdavimo tinklu. Šią vasarą tinklo atnaujinimo projektas bus baigtas, o liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas, kuris užtikrins sklandų elektros energijos tiekimą“, – teigia ESO.

Pasak bendrovės, darbams ruošiamasi iš anksto, jų atlikimo laikas parinktas suderinus su Neringos miesto savivaldybe, taip pat informuota Klaipėdos savivaldybė.

Gyvybiškai svarbioms Neringos miesto institucijoms elektros energijos tiekimas bus užtikrinamas pasitelkiant elektros generatorius: pagalbos ir sveikatos priežiūros institucijoms, vandentiekio ir nuotekų valyklai, kitoms įstaigoms, kurioms būtinas nepertraukiamas elektros energijos tiekimas. Verslo subjektai elektros tiekimu iš alternatyvių tiekimo šaltinių raginami pasirūpinti iš anksto. 

Apie darbų pradžią ir pabaigą vartotojai, kuriuos paveiks laikinas elektros atjungimas, bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija bus skelbiama ESO svetainėje ir savitarnoje.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina.

Šiuo metu Kuršių nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *