Lietuva neturi oficialios informacijos apie Astravo AE veiklos pradžią

Фото minenergo.gov.by/ctv.by

Lietuva neturi oficialios informacijos apie numatomą Astravo atominės elektrinės (AE) veiklos pradžią šį penktadienį, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas ir energetikos ministras. 

„Šiai dienai negalime sakyti, kad nebus paleista Astravo AE šį penktadienį. Galiu tik pasakyti, kad viskas vyksta skubotai. Bandymai ne visi padaryti, susiję su saugumu, streso testai taip pat nepadaryti“, – trečiadienį po NSGK posėdžio, kuriame aptartas Lietuvos pasirengimas Astravo AE paleidimui, sakė komiteto vadovas „valstietis“ Dainius Gaižauskas. 

„Mes neturime oficialios, patvirtintos informacijos dėl Astravo AE paleidimo“, – po posėdžio sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

D. Gaižauskas patikino, kad Lietuva turi „maksimaliai naujausią informaciją“, tačiau oficialiai nepatvirtintą dėl Astravo AE. Lietuvos žiniomis, pasak jo, Astravo AE dar neturi veiklos licencijos. 

„Mes žinome, kaip vyksta procesai Baltarusijoje. Šiai dienai turimais duomenimis, penktadienį elektrinė turėtų būti paleista “, – pridūrė komiteto vadovas.

Ž. Vaičiūnas tikino, kad Astravo AE paleidimas nesutrikdys Lietuvos elektros sistemos sinchronizacijai su Europos tinklais. 

„Poveikio Astravo fizikinio paleidimo sinchronizacijai šiandien nėra jokio“, – teigė ministras. 

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Minskas atmeta Vilniaus priekaištus dėl saugumo reikalavimų nepaisymo. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.