Lietuva nuosekliai remia Balkanų valstybių integraciją ES, sako G. Nausėda

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Lietuva nuosekliai remia Vakarų Balkanų valstybių integraciją Europos Sąjungoje, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lietuvai labai lengva, nes mes esame labai nuoseklūs Europos Sąjungos plėtimo šalininkai. Mes traktuojame šį procesą ne tik dėl to, kad kalbame apie Vakarų Balkanų šalis, kurios yra, nebijokime to žodžio, Europos centre taip pat, žiūrint, iš kokio taško matysime“, – komentare žiniasklaidai Slovėnijoje sakė G. Nausėda.

„Šiandien aš tikrai pasisakysiu už Vakarų Balkanų šalims aiškų planą, kaip jos sieks narystės, nes nuo to priklauso ir šių šalių motyvacija įgyvendinti būtinas reformas, eiti nuosekliai šituo keliu“, – pridūrė jis.

Anot jo, Vakarų Balkanų valstybių stabilumas, „ir svarbiausia, jų atspirtis Kinijos, Rusijos, kitų valstybių įtakai“ yra labai svarbus Europos Sąjungos saugumo faktorius, nes esant ES interesų vakuumui „tą vakuuma užpildys kitos valstybės, o mes vargu bau, ar šito norime“.

Jis akcentavo, jog tai yra svarbu siekiant ir tolesnių strateginių tikslų dėl Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos eurointegracijos.  

„Bet visada pabrėšiu ir kitą dalyką: tai, kaip sėkmingai joms pavyks įgyvendinti integracijos į Europos Sąjungą politiką, priklausys ir kitų, mums ne mažiau svarbių Rytų Partnerystės šalių integraciniai siekiai (…). Sakartvelas, Moldova ir Ukraina taip pat deda daug pastangų, kad vieną gražią dieną taptų Europos Sąjungos nariais arba labai priartėtų visomis prasmėmis prie Europos Sąjungos“, – tvirtino G. Nausėda.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *