Lietuva pradeda derybas dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo

Фото ARTEC/ kam.lt

Lietuva pradėjo derybas dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Kaip nurodoma pranešime, krašto apsaugos viceministro Viliaus Semeškos vadovaujama delegacija Vokietijoje, Miunchene, susitiko su tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR, konsorciumo ARTEC ir įmonių „Krauss-Maffei Weggman“ bei „Rheinmatall“ atstovais.

Su jais aptartos galimybės Lietuvai toliau tiekti pėstininkų kovos mašinas „Boxer“. Iki šiol Lietuva yra įsigijusi 88 tokias kovos mašinas. Modifikuotas šarvuotis Lietuvoje vadinamas „Vilku“.

Šiuo metu Lietuvos įsigyti šarvuočiai vėluoja dėl pastebėtų trūkumų. Tikimasi, jog mašinos bus pristatytos kariuomenei iki šių metų pabaigos.

„Pasiruošimas deryboms prasidėjo metų pradžioje ir šiandien mes jau kalbamės apie galimo užsakymo konkrečius kiekius, vertes bei tiekimo terminus. Sprendimas likti prie tos pačios pėstininkų kovos mašinų platformos yra racionalus ir leisiantis efektyviai naudoti krašto apsaugai skiriamus resursus”, – pranešime sakė V. Semeška.

Pasak viceministro, sutartis dėl naujųjų šarvuočių gali būti pasirašyta dar šių metų vasarą.

Planuojama Lietuvos kariuomenę sustiprinti papildomai daugiau nei 120 „Boxer“ tipo pėstininkų kovos mašinų. Iš jų dalis būtų su 30 milimetrų patranka, o kiti – su 12,7 milimetrų kulkosvaidžiu.

Pasirašius sutartį, naujųjų pėstininkų kovos mašinų tiekimas prasidėtų 2023-ųjų pabaigoje, 2024-ųjų pradžioje.

Jau turimose pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus sukonstruotose pėstininkų kovos mašinose „Vilkas“ sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, jos apginkluotos JAV gamintojo 30 milimetrų patrankomis MK-44S ir Izraelio gaminamomis prieštankinėmis raketomis „Spike LR“.

Jose taip pat integruota kita specializuota įranga, elektroninės sistemos. Sutarties įgyvendinimą vykdo ir prižiūri bendradarbiavimo ginkluotės srityje tarptautinė jungtinė ginkluotės pirkimo organizacija OCCAR, kurios nare yra Lietuva.

Ši organizacija administruoja ir vykdo įsigijimus, atstovauja šalis derybose su gamintojais, vėliau – gaminant ginkluotės sistemas.

„Boxer“ šarvuočių įsigijimus organizacija padeda vykdyti Lietuvai, Vokietijai, Nyderlandams ir Jungtinei Karalystei.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.