Lietuvos bankas:„Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankai privalo ruoštis galimai krizei

Siekiant apsaugoti valstybės lėšas ir Lietuvos finansų sistemos stabilumą, trys pagrindiniai Lietuvos komerciniai bankai – „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankas – turės pasiruošti, kad ištikus krizei jie galėtų patys padengti nuostolius ir tęsti veiklą. 

Lietuvos bankas (LB) gruodžio pabaigoje pirmą kartą nustatė, kad trys bankai turės laikytis privalomų minimalių nuosavų lėšų ir tinkamų įsipareigojimų reikalavimų, pranešė LB. Tam jie turės sukaupti dar 2,134 mlrd. eurų nuosavų lėšų ir 601 mln. eurų įsipareigojimų. 

„Tai svarbus įvykis Lietuvos finansų sistemai, kadangi po tam tikro pereinamojo laikotarpio pagrindinius Lietuvos bankus krizės atveju, prireikus bus galima pertvarkyti nenaudojant mokesčių mokėtojų pinigų – nuostolius padengs bankų akcininkai ir kiti stambūs kreditoriai“, – pranešime teigė LB valdybos narys Tomas Garbaravičius.

„Swedbank“ ir SEB papildomas nuosavas lėšas ir įsipareigojimus turės sukaupti 2020-aisiais, o Šiaulių bankas – iki 2023 metų pabaigos.

Pasak LB, visi bankai mano, kad jiems nekils sunkumų įgyvendinant šiuos tikslus, o dviem didiesiems bankams paprasčiausia būtų tai padaryti išleidžiant subordinuotus įsipareigojimus juos valdantiems bankams.

Nauji reikalavimai skirti banko nuostoliams padengti ir kapitalui atkurti, siekiant, kad po pertvarkymo bankas galėtų toliau tęsti veiklą ir vykdyti svarbias šalies ekonomikai funkcijas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *