„Litexpo“ salę vakcinavimui Vilniaus savivaldybė nuomosis iki metų pabaigos

Фото BFL/ Irmantas Gelūnas

Patalpas „Litexpo“ centre COVID-19 vakcinavimui Vilniaus miesto savivaldybė nuomosis iki metų pabaigos.

Sostinės savivaldybės taryba trečiadienį pritarė tai numatančiam nuomos sutarties pratęsimui, kartu patvirtindama, kad administracija derėtųsi dėl maždaug penkiskart mažesnio ploto 5-ojoje parodų rūmų salėje.

„Dabar turime nuomą iki spalio 26-osios, toliau, nuo spalio 27-osios iki gruodžio 31-osios tikrai planuotas poreikis būtų. Numatytumėme galimybę pratęsti nuomą trijų mėnesių laikotarpiui šalių sutarimu, su galimybe padidinti plotą, jei kas nors atsitiktų. Bet realiai norime nuomotis tik mažąją dalelę to, ką nuomavomės iki šiol“, – teigė savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė.

Pasak jos, patalpų nuomos reikia ruošiantis išaugsiančiam besivakcinuojančiųjų trečiuoju, sustiprinančiu skiepu skaičiui.

Per 1,4 tūkst. ploto patalpas, anot jos, mėnesiui nuomotis kainuos apie 9 tūkst. eurų, bet sutartyje būtų numatyta, kad ją, anot V. Lajauskaitės, galima nutraukti „kad ir pirmąją nuomos dieną, jei nebus poreikio“.

„Skubame su šiuo tarybos sprendimu dėl to, kad dabartinė nuomos sutartis galioja iki spalio 26-osios ir į kitą tarybos posėdį mes nebespėtumėme ateiti“, – pabrėžė V. Lajauskaitė.

Savivaldybės duomenimis, per dieną sostinės sveikatos priežiūros įstaigose, neribojant paslaugų prieinamumo, galima paskiepyti 250 asmenų, tuo metu „Litexpo“ – iki 2 tūkst. asmenų per dieną.

V. Lajauskaitė pažymėjo, kad skiepus galima gauti privačiose klinikose, vaistinėse, bet jos sostinėje per dieną paskiepija iki 50 asmenų.  

Ji pabrėžė, kad patalpos reikalingos dar ir dėl to, jog miesto poliklinikose rudens sezono metu užimtumas didėja ir dėl sergamumo, ir dėl vakcinavimo nuo gripo ir pneumokokinių infekcijų, kiltų problemų siekiant perorganizuoti medikų darbą ir pan., o vadinamieji skiepobusai žiemą negalės aptarnauti gyventojų dėl žemos temperatūros. Tuo metu „Litexpo“ yra sukomplektuotos vakcinavimo komandos, žinomi srautai, centre gali būti vakcinuojami ir užsieniečiai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *