LTG neveš „Belaruskalij“ krovinių be vyriausybinės komisijos išvados

Nuotrauka BNS/ Andrius Ufartas

Pirmadienį baigiantis vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“ trąšų tranzitui per Lietuvą, „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) pranešė, jog netenkins prašymų vežti „Belaruskalij“ krovinius, kol neturės vyriausybinės strateginių įmonių sandorius tikrinančios komisijos išvados, pranešė LTG,  

Tokią tvarką numato Sankcijų ir ribojamųjų priemonių įgyvendinimo kontrolės, atitikties ir prevencijos politika, kurią su akcininko pritarimu penktadienį patvirtino LTG valdyba, teigia LTG.

„Šiuo metu nėra patvirtinta nė viena paraiška trąšų vežimui vasario mėnesį“, – rašoma pranešime spaudai.

Tačiau vasario 1 dieną pagal sutartis su kita bendrove į Lietuvą dar gali įvažiuoti nedaug vagonų su kita „Belaruskalij“ produkcija – ne kalio trąšomis, kuri Baltarusijoje bus pakrauta paskutinę sausio dieną tebegaliojant sutartims. Vėliau ir ši produkcija nebebus gabenama.

Pasak pranešimo, dokumentas numato, kad dėl bet kokių sandorių, jei jų objektas yra „Belaruskalij“ produkcijos gabenimas per Lietuvos teritoriją, privaloma nedelsiant kreiptis į komisiją. Tuo atveju, jeigu komisijos ar galutinis Vyriausybės nutarimas nėra priimtas iki paraiškų patvirtinimo ar atmetimo termino pabaigos, paraiškos privalės būti atmetamos.

Pasak LTG, paskutiniai geležinkelio sąstatai, vežantys „Belaruskalij“ trąšas, į Lietuvą turėtų įvažiuoti pirmadienį apie 20 val. ir maždaug per pusę paros pasiekti Klaipėdos uostą, o iki savaitės pabaigos vagonai bus grąžinti tušti. Pirmadienio popietės duomenimis, jų Lietuvoje yra apie 1 tūkstantis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.