Lukašenka liepė imtis atsakomųjų veiksmų, jei Lietuva blokuos baltarusių krovinių tranzitą

Фото president.gov.by

Baltarusijos vyriausybė turi per kelias dienas imtis atsakomųjų priemonių, jeigu Lietuvos uostuose bus blokuotas baltarusiškų krovinių tranzitas, pareiškė Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka.

„Jeigu Lietuva nenori praleisti mūsų krovinių į uostą ir uoste jų perkrauti, gerai, tai jų teisė. Jeigu taip nutiks, Ramanai Aliaksandrovičiau [Haloučanka, Baltarusijos ministras pirmininkas], reiškia vos per kelias dienas turi būti imtasi tų priemonių, dėl kurių esame sutarę dėl pačios Lietuvos“, – pažymėjo A. Lukašenka, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA. 

Pasak agentūros, A. Lukašenka apie tai pareiškė per pirmadienį įvykusį susitikimą su ministru pirmininku ir Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ bei „Belorusskaja kalinaja kompanija“ (BKK) vadovais.

„Tiesiog noriu, kad lietuviai suprastų. Dabar yra kilę šie aštrūs klausimai, jie griebiasi visko ir imasi mane kaltinti. Dar kartą noriu pabrėžti: mes neinicijuojame jokių ten procesų, dėl kurių atsidurtume klinče su Lietuva, Latvija, Lenkija ar Ukraina. Mums to nereikia“, – pažymėjo jis.

Pasak A. Lukašenkos, Minskas yra pasirengęs dialogui su Lietuva.

„Jei jiems reikia išsaugoti veidą – tegul išeina ir tariasi. Esame pasirengę siekti susitarimų. Bet jeigu jie ir toliau mus spaus, vadinasi, įgyvendinsime tą planą, kurį turime [parengę]. Tegul po to nepyksta“, – pridūrė jis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *