Medikai, BPC darbuotojai sveikina siūlymus įvesti baudas už jų įžeidimą

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Medikai, Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojai sveikina Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymą numatyti baudas už jų garbės ir orumo įžeidimą.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties Skubios pagalbos specialistė Akvilė Sabaliauskaitė sako, kad medikai dažnai susiduria su, pavyzdžiui, neblaivių asmenų įžeidinėjimais teikiant pagalbą, kartais ir su fiziniu smurtu. 

„Manau, kad mes tuo naudosimės, jei tai tikrai pažeis mūsų garbę ir orumą, tie įžeidinėjimai mus žemins, menkins. Manau, kad tikrai bandysime naudotis šia galimybe – ir mes, ir kolegos, visoje Lietuvoje“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė A. Sabaliauskaitė.

„Tikimės, kad tai bus pirmas žingsnis dėl mūsų saugesnio rytojaus“, – pridūrė ji.

Bendrojo pagalbos centro skambučių administravimo specialistas Darius Indrišionis tvirtino, kad bent kas antrą dieną operatoriai susiduria su skambinančiųjų įžeidinėjimais, keiksmais, neadekvačiomis pretenzijomis.

„Manau, kad naudosimės. Tiesiog reikia, kad formuotųsi praktika, kai tokie pranešimai, raštai apie garbės ir orumo įžeidimus pasiekia rezultatą, kad asmenys, tai padarę, yra baudžiami“, – sakė D. Indrišionis.

V. Čmilytė-Nielsen LRT tvirtino, kad psichologinis ir fizinis smurtas yra „sisteminė problema“, ypač kalbant apie paramedikus.

„Manyčiau, kad būtų tikslinga numatyti stipresnę valstybės apsaugą viešąsias paslaugas teikiantiems asmenims, kurių garbė ir orumas šiuo metu tokios apsaugos neturi iš valstybės pusės“, – sakė Seimo pirmininkė.

Anot jos, pataisos galiotų, pavyzdžiui, skubiosios medicinos pagalbos specialistams, socialiniams darbuotojams, netgi mokytojams.

Lapkritį Seimo pirmininkės registruotos Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisos numato, kad už viešąsias paslaugas teikiančių darbuotojų garbės ir orumo pažeminimą būtų numatytos baudos nuo 50 iki 300 eurų.

Pagal projektą, būtų numatoma administracinė atsakomybė už viešąsias paslaugas teikiančio asmens (paramedikų, socialinių darbuotojų ir pan.) garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu. Tokių administracinių nusižengimų tyrimą atliktų ir administracinių nusižengimų protokolus surašytų policijos pareigūnai.

Seimo vadovės idėją palaiko ir Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Šiuo metu viešąsias paslaugas teikiančių paramedikų garbė ir orumas nėra saugomi jokia specialia ANK norma, priešingai nei, pavyzdžiui, pareigūnų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *