Medikams pristatyta apie 12,7 mln. vienetų asmens apsaugos priemonių – SAM

Nuotrauka vilnius.lt

Medikams, kovojantiems su koronavirusu, iš viso jau pristatyta 12,7 mln. vienetų iš Kinijos užsakytų asmens apsaugos priemonių, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

„Taip pat asmens apsaugos priemonių pristatyta Nemenčinėje ir Lazdijuose atidaromiems mobiliems punktams. Jiems skirta po 20 tūkst. porų vienkartinių pirštinių, po 20 tūkst. medicininių kaukių, po 5 tūkst. medicininių kepurių ir po 1,1 tūkst. apsauginių kombinezonų, taip pat Nemenčinė gavo 1150, o Lazdijai – 1100 vienetų apsauginių akinių“, – teigiama pranešime.

Daugiausia išdalyta vienkartinių pirštinių – 7,64 mln. porų bei medicininių kaukių – 3,65 mln. vienetų.

Kaip informuoja SAM, kiekvieną savaitę ministerija gauna patikslintus gydymo įstaigų ir savivaldybių poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, skirstydama gautas siuntas, atsižvelgia į jų nurodytą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.

„Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai“, – rašoma pranešime.

„Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką – pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais, taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį“, – teigia SAM.

Vyriausybė anksčiau yra skelbusi, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.