Medikų skiepijimą Lietuvoje organizuos penkios COVID-19 gydymą koordinuojančios ligoninės

Фото pixabay.com

Medicinos įstaigų darbuotojų skiepijimą nuo COVID-19 koordinuos penkios šios ligos gydymą šalyje organizuojančios ligoninės.

Apie tai antradienį pranešė vienos iš šių ligoninių, Kauno klinikų, atstovas.

„Kauno klinikos yra įstaiga, kuri yra atsakinga už COVID-19 ligos gydymo paslaugų organizavimą Kauno regione. (…) Vakar Sveikatos apsaugos ministerija ir pateikė sprendimą, kad penkios organizuojančios Lietuvos įstaigos ir bus atsakingos ne tik už savo sveikatos priežiūros darbuotojų skiepijimą, bet turės organizuoti visų regione esančių įstaigų asmens sveikatos priežiūros specialistų, darbuotojų, skiepijimą“, – antradienį žurnalistams sakė Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas.

Pasak jo, Kauno klinikos šiam darbui jau yra pasiruošusios.

„Mūsų įstaiga yra pasiruošusi skiepyti ir savo darbuotojus, ir organizuoti kitų regione dirbančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų skiepijimą“, – teigė Š. Mačinskas.

Pasak jo, Kauno klinikos turi šaldiklius, palaikančius žemesnę nei -80 laipsnių temperatūrą, reikiamą šioms vakcinoms, taip pat patalpas ir specialistus, kurie galės vykdyti skiepijimą.

Kitų įstaigų darbuotojai bus skiepijami ten, kur dirba: Kauno klinikos atveš vakciną bei prižiūrės procedūrų vykdymą, surinks panaudotas priemones. Patį skiepijimo darbą atliks konkrečios įstaigos darbuotojai.

Pagal nustatytus prioritetus, pirmiausia bus skiepijami COVID-19 skyriuose Klinikose bei Kauno ligoninėje dirbantys žmonės nepriklausomai nuo pareigų: ne tik medikai, bet ir pagalbiniai darbuotojai bei kiti. Toliau bus skiepijami skubiosios pagalbos skyrių darbuotojai, po to – didesnės rizikos paslaugas teikiantys medikai ir galiausiai – likusieji sveikatos priežiūros specialistai.

Skiepyti, pasak Š. Mačinsko, Kauno klinikos galėtų pradėti nors ir kitą dieną, tačiau vakcinų tikimasi sulaukti ir darbą pradėti gruodžio 27 dieną.

Pasak jo, Kauno klinikose skiepytis norą išreiškė 70 proc. darbuotojų iš 7 tūkstančių.

„Tai yra tikrai pakankamas darbuotojų skaičius ir darbuotojai tą valią išreiškė jau užsiregistruodami skiepijimosi procedūroms“, – sakė Š. Mačinskas.

Jo teigimu, skiepijimo procesas ligoninei nebus didelis iššūkis, nors skiepijimo mastai ir nulems darbo intensyvumą. Didžiausias iššūkis, pasak Klinikų atstovo, tenka logistikos įmonėms, turinčioms užtikrinti itin žemą vakcinos gabenimo temperatūrą.

Prezidentūra anksčiau antradienį pranešė, jog pirmosiomis „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 dozėmis kas savaitę bus galima paskiepyti po kelis tūkstančius medikų ir rizikos grupės asmenų.

Europos Komisija pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti Europos Sąjungoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, planuojama visoje Bendrijoje skiepijimą pradėti vienu metu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *