Medininkuose migrantai pastaruoju metu sudaužė 120 šildytuvų, skelbia VSAT

Nuotrauka Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Užsieniečių registracijos centre (URC) Medininkuose, Vilniaus rajone, migrantai pastaruoju metu sudaužė 120 šildytuvų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„Nameliams, kuriuose Medininkų URC gyvena tokie užsieniečiai, šildyti yra naudojami elektriniai šildytuvai. Paskaičiuota, kad migrantai vien šių prietaisų pastaruoju metu yra sugadinę apie 120. Vieno tokio šildytuvo kaina yra apie 100 eurų“, – nurodoma antradienį išplatintame pranešime.

Antradienį ryte pasieniečiai pastebėjo, kaip įtariama, migrantų sulaužytą ir subraižytą šaldytuvą bei į buitinių atliekų konteinerį išmestą pirmadienio vakarienei patiektą kokybišką maistą. 

VSAT teigimu, tai fiksuota įprastinės pasieniečių atliekamos apžiūros metu viename iš URC sektorių, kuriame gyvena moterys, didžioji dauguma jų – afrikietės.

„Jos turi galimybę naudotis virtuvėle, kurioje, be kitų prietaisų, stovėjo šaldytuvas. Buvo išlaužtos jo durys, korpusas specialiai subraižytas. Šaldytuvas perduotas įmonės, iš kurios yra nuomojami migrantams apgyvendinti skirti konteineriniai nameliai ir kuri prižiūri Medininkų URC infrastruktūrą, atstovams. Šaldytuvas turės būti pakeistas nauju“, – sako pasieniečiai.

Kaip nurodo VSAT, migrantus maitinanti įmonė yra pastačiusi specialias higienos reikalavimus atitinkančias ir kasdien ištuštinamas dėžes. Į jas užsieniečiai raginami sudėti nesuvalgytą duoną.

Pareigūnų teigimu, kai kurie migrantai tyčia gadina ir kitus prietaisus, laužo lovas, išmeta į lauką čiužinius, nuolat nudrasko dušų užuolaidas.

„Manoma, kad taip elgdamiesi su maistu bei gadindami suteiktą infrastruktūrą bei įvairią įrangą migrantai įsivaizduoja reiškią protestą prieš centre galiojančias taisykles, savo teisinę padėtį ar „ne tokį“ maitinimą“, – rašoma pranešime.

Visus minėtus veiksmus, pasak pasieniečių, lydi nuolatiniai neteisėtų migrantų skundai dėl gyvenimo sąlygų, maisto.

VSAT duomenimis, Medininkuose, Pabradėje bei Kybartuose apgyvendinti 1572 migrantai. Dauguma jų neteisėtu būdu į Lietuvą pateko per Baltarusiją.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Prieš maždaug metus kilusį migrantų iš Baltarusijos antplūdį Lietuva vadina Minsko režimo hibridine ataka.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *