Metinė infliacija birželį – 21 proc., mėnesio – 2,3 proc. 

Nuotrauka BNS/ Vygintas Skaraitis

Metinė infliacija birželį siekė 21 proc., o per mėnesį prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,3 proc., pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.   

Birželio pabaigoje skelbta išankstinė metinė infliacija buvo 20,5 proc., o mėnesio – 2,2 proc. 

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, kietojo kuro, duonos ir grūdų produktų, mėsos ir jos produktų, restoranų, kavinių paslaugų, dujų, daržovių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, aliejaus ir riebalų kainų padidėjimas bei drabužių, informacijos apdorojimo įrenginių kainų sumažėjimas.

Mėnesio kainų pokytį daugiausia lėmė degalų ir tepalų, šilumos energijos, pieno ir jo produktų, sūrio, kiaušinių, duonos ir grūdų produktų, mėsos ir jos produktų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų kainų padidėjimas bei avalynės, daržovių, drabužių kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 24,7 proc., paslaugų – 12,1 proc., per mėnesį – atitinkamai 2,7 ir 1,4 proc.

Birželį, palyginti su geguže, transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 7 proc.: keleivių vežimas jūra ir vidaus vandenimis brango 26,7 proc., geležinkeliais – 16,5 proc., lėktuvais – 13,1 proc., benzinas brango 13,3 proc., dyzelinas – 9,3 proc., suskystintos automobilinių dujos – 6,7 proc., automobiliai – 3,4 proc.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos per mėnesį padidėjo 2,6 proc. Iš šviežių vaisių ir daržovių daugiausia padidėjo burokėlių, saldžiųjų paprikų, greipfrutų, morkų, šilauogių kainos, bet sumažėjo gūžinių salotų, agurkų, pomidorų, avokadų, baltagūžių kopūstų kainos.

Taip pat pabrango traškučiai, kava, kefyras ir rūgpienis, varškės sūris, fermentinis sūris, bet atpigo šviežios ar atšaldytos jūros gėrybės, alyvuogių aliejus.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro kainos padidėjo 2,8 proc.: skystojo kuro (15,7 proc.), šilumos energijos (8,6 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (7,1 proc.), būsto nuomos mokesčių (2,6 proc.), gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (2 proc.).

Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 1,1 proc.: avalynė atpigo 2,8 proc., drabužiai – 0,5 proc.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *