Ministerijos žemėlapyje – medicinos darbuotojų atlyginimai

Nuotrauka www.pixabay.com

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė interaktyvų žemėlapį, kuriame pateikiama informacija apie vidutinius medicinos darbuotojų atlyginimus ir jų pokyčius per pastaruosius trejus metus tiek šalies mastu, tiek konkrečiose gydymo įstaigose.

Pateikiamais statistiniais duomenimis, 2019-ųjų rugsėjį – 2020-ųjų vasarį šalies gydytojų atlyginimai iki mokesčių sudarė 2 681 eurą, slaugytojų – 1403 eurus, kito personalo, teikiančio sveikatos priežiūros paslaugas – 1 243 eurus. Palyginus su pateikiamais 2018-ųjų gegužės-gruodžio duomenimis, vidutiniai atlyginimai iki mokesčių gydytojams kilo 335 eurais, slaugytojams – 173 eurais, likusiam personalui – 164 eurais.

Žemėlapyje pateikta ir su profesinėmis sąjungomis suderinta siekiamybė, gydytojų darbo užmokestis iki mokesčių siektų bent 3 250 eurų, slaugytojų – 1 625 eurus.

Didžiausius atlyginimus nuo pernai rugsėjo iki šių metų vasario medikai gavo Palangos asmens sveikatos priežiūros centre – 4 944 tūkst. eurų iki mokesčių, taip pat Tauragės ligoninėje – 4 467 eurus, Kaltinėnų ir Rūdiškių pirminiuose sveikatos priežiūros centruose – atitinkamai 4 430 ir 4 148 eurus bei Rokiškio psichiatrijos ligoninėje – 3 924 eurus. 

Slaugytojai, SAM pateikiamais duomenimis, daugiausiai iki mokesčių uždirbo Alytaus miesto pirminiame sveikatos priežiūros centre (2 318 eurų iki mokesčių), Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotyje (2 304 eurai), taip pat Vilniaus miesto ir Alytaus rajono greitosios pagalbos stotyse – 2 058 ir 1 999 eurus bei Priekulės pirminiame sveikatos priežiūros centre – 1 986 eurus.

Mažiausi medikų atlyginimų vidurkiai buvo Panemunių ambulatorijoje (1 238 eurai), Valakupių reabilitacijos centre (1 222 eurai),  Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava» (1 181 eurai), viešosiose įstaigose „Sveikatą į namus“ (1 038 eurai) ir „Rastis“ (937 eurai iki mokesčių).

Slaugytojai mažiausiai uždirbo minėtoje įstaigoje „Rastis“ (777 eurus),  Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centre (756 eurus),  Paluknio ambulatorijoje (688 eurus), Panemunių ambulatorijoje (614 eurų) ir
Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre (519 eurų).

Sveikatos apsaugos ministras tikisi, kad naujas įrankis bus naudingas ir patiems medikams, ir visuomenei bei žiniasklaidai ir kalbant apie atlyginimus „nepaliks vietos interpretacijoms“.

„Pasigirsta vienokių ar kitokių nuogąstavimų, kad susitarimai nevykdomi, situacija nesikeičia. Tad labai norisi, kad būtų kalbama, pavadinkime, skaičių kalba, kad viskas būtų labai aišku, suprantama ir neliktų vietos interpretacijoms“, –  teigė A. Veryga.

SAM tikina, kad gegužę visus  sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus pasiekė papildomi 130 mln. eurų atlyginimų didinimui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo ir tai, pasak ministerijos, yra „paskutinis visų medikų algų didinimo etapas, dėl kurio buvo susitarta“. Naujausioje statistikoje šie pokyčiai neatsispindi.

https://lnss-vdu-lrsam.hub.arcgis.com/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.