Nepriklausomi elektros tiekėjai siūlo „Perlas energijos“ klientams naujas sutartis

Фото BFL/Ирмантаса Гялунаса

Beveik 180 tūkst. klientų turinčiai nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį atsisakius vykdyti fiksuotos kainos sutartis, kiti nepriklausomi tiekėjai siūlo bendrovės klientams pasirašyti su jais sutartis. 

Nepriklausoma tiekėja „Ignitis“ „Perlas energijos“ vartotojams ir kitiems gyventojams pasirašyti 40 mėnesių trukmės sutartis, „Elektrum Lietuva“ – 36 mėnesių, o „Enefit“ – 72 mėnesių. 

Pasak „Ignitis“, rugpjūtį pasirašius tokią sutartį pirmus keturis mėnesius (rugsėjį–gruodį) vienos laiko zonos planą pasirinkusiems gyventojams elektros kilovatvalandė kainuotų 33 centus (24 centus – su valstybės kompensacija), nuo 2023 metų – 39,5 cento (be kompensacijos). 

„Ignitis“ teigia tokį pasiūlymą galinti pateikti dėl išaugusių piniginių srautų jos valdomuose Lenkijos vėjo parkuose. 

„Ignitis“ taikoma nuolaida finansuojama iš dalies augančių pinigų srautų Lenkijos vėjų parkuose, tam nereikia biudžeto ar kitų viešųjų finansų lėšų, o ilguoju laikotarpiu patrauklią kainą išlaikyti planuojama tiekimo portfelį papildant naujais žaliosios gamybos pajėgumais, kurie šiuo metu vystomi Lietuvoje“, – pirmadienį pranešė „Ignitis“.  

Dviejų laiko zonų kainos iki šių metų pabaigos sieks 36,3 cento už dienos ir 27,8 cento už nakties ir savaitgalių (su valstybės kompensacija – atitinkamai 27,3 ir 24 centus), o nuo 2023 metų – atitinkamai 42,8 ir ir 34,3 cento (be kompensacijos). 

„Ignitis“ pabrėžia, kad naują sutartį galima pasirašyti tik ribotą laiką – rugpjūtį: nuo šio trečiadienio iki rugpjūčio 28 dienos.

Nepriklausomos tiekėjos „Elektrum Lietuva“ komunikacijos projektų vadovė Jūratė Rupšienė BNS teigė, jog „Perlas energijos“ vartotojams siūlomas planas „Elektrum Stabilus 36“.

Bendrovės interneto svetainėje nurodoma, jog šį planą pasirinkusiems klientams siūloma 36 mėnesių trukmės sutartis su fiksuota 38,3 cento kaina be valstybės kompensacijos, o su ja rugsėjį–gruodį reikėtų mokėti 29,3 cento. 

„Mūsų pasiūlymai yra paremti šios dienos rinkos kaina, tačiau darome viską, kad sumažintume „Perlo“ klientams kainų šoką. Pritaikome nuolaidas pagal individualią kliento situaciją, pagal suvartojimą. Ir mūsų siūlomas tarifas galios visą sutarties laikotarpį, ne tik kelis mėnesius“, – BNS teigė J. Rupšienė. 

Pasak jos, dėl naujos sutarties „Perlas energijos“ klientai gali kreiptis jau dabar. 

Nepriklausoma tiekėja „Enefit“ pranešė buvusiems „Perlas energijos“ klientams siūlanti planą „Super žalias“. Pasak bendrovės, visą 6 metų sutarties laikotarpį gyventojams elektros kilovatvalandė kainuotų 33 centus (su valstybės kompensacija – 24 centus).

Bendrovės vadovas Vytenis Koryzna pabrėžė, jog sutartyje užfiksuota kaina nesikeistų visą jos galiojimo laikotarpį.

„Mums paprasčiau tesėti savo pažadus klientams, kadangi turime visus pajėgumus gaminti savo elektros energiją, o šiuo metu vystome dar keturis vėjo parkus, du iš kurių iškils Šilalėje ir Akmenėje. Dėl šių priežasčių esame atsparesni drastiškiems rinkos svyravimams bei galime lengviau valdyti kainos kilimo rizikas“, – pranešime teigė V. Koryzna. 

„Enefit“ pabrėžia, kad toks tarifas galiotų tik iki rugpjūčio 18 dienos sudarius sutartį internetu ir pateikus nuolaidos kodą online24. 

„Perlas energija“ penktadienį pranešė perkelianti fiksuotos kainos planus pasirinkusius klientus į kintamos kainos planą „Birža“. Per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako bendrovės vadovas.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *