Nukentėjo nuteistąjį sulaikyti bandęs Pravieniškių pataisos namų pareigūnas

Penktadienį nukentėjo Pravieniškių pataisos namų pareigūnas, mėginęs sulaikyti, įtariama, permestus draudžiamus daiktus paėmusį nuteistąjį, pirmadienį pranešė pataisos namai-atviroji kolonija.

Apie 17.20 val. pataisos namų pareigūnas, pamatęs kad nuteistasis pasivaikščiojimo metu paėmė paketą po galimai atlikto permetimo iš kito lokalinio sektoriaus, bandė sulaikyti vyrą, tačiau šalia buvę kiti du nuteistieji bandė pareigūnui sutrukdyti.

Nuteistuosius sulaikyti ir izoliuoti pareigūnui padėjo kolegos. Patalpose atlikus kratas, paimti nuteistiesiems neleistini turėti daiktai.

Pareigūnas per įvykį patyrė traumą, jis buvo išsiųstas į gydymo įstaigą medicininei apžiūrai, šiuo metu jam išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui bei tarnybinis patikrinimas.

Pasak Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos, prieššventiniu laikotarpiu ir per visas šventes įstaigoje bus vykdomos prevencinės priemonės, atliekamos kratos, sustiprinti pareigūnų budėjimai ir patruliavimas aplink įstaigos teritoriją, pasitelkiant kitų institucijų pareigūnus.

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga pirmadienį išplatino pranešimą, kuriame kritikuoja Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos reakciją į šį įvykį.

Pasak profesinės sąjungos, į įvykį nedelsiant sureagavo Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos direktorius Dainius Sušinskas, jis buvo susirūpinęs situacija ir pareigūno sveikata, taip pat policija.

Tuo metu, nors pareigūnai tikėjosi greito Kriminalinės žvalgybos reagavimo į neeilinį įvykį, ši tarnyba apsiribojo skambučiu situacijai išsiaiškinti, o į įvykio vietą atvyko kitos dienos rytą.

Pasak profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, kai Kriminalinės žvalgybos padalinys buvo pavaldus įstaigos vadovui, į panašius atvejus pareigūnai reaguodavo per valandą ar dvi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *