Nuo 2022-ųjų sausio – paskiriamas pirmas kompensuojamas vaistas – nebūtinai pigiausias

Фото BFL/Гедиминаса Савицкиса

Nuo 2022-ųjų sausio keisis kompensuojamųjų vaistų išdavimo reikalavimai – Seimas leido pirmąkart rinktis ne tik pigiausią, kaip reikalaujama dabar, bet ir kitą vaistą, sumokant tik priklausančią priemoką. 

Už  tokias Farmacijos įstatymo pataisas dėl naujos pacientų kompensuojamų vaistų priemokų skaičiavimo tvarkos ketvirtadienį balsavo 68 Seimo nariai, o šeši susilaikė. 

Lietuvos regionų frakcijos narys Petras Gražulis prognozavo, kad vaistinės nebesistengs turėti pigiausių vaistų. 

„Atsiranda vaistininkams terpė manipuliuoti ir siūlyti įsigyti vaistus su kuo didesne priemoka“, – pridūrė „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.  

Pacientui pirmą kartą arba po 12 mėnesių pakartotinai paskyrus vaistą, jis galės rinktis ne tik pigiausią kompensuojamąjį vaistą, bet ir kitą, įrašytą į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną.

Kainynas bus keičiamas nuo sausio ir nuo liepos – tik du kartus per metus, o ne keturis, kaip buvo iki šiol. 

Be kita ko, nuo šių metų liepos įsigalios nauja tvarka, kaip iš Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno vaistai būtų išbraukiami. Tai galės būti aštuoniais atvejais: kai panaikintas jų registracijos pažymėjimas, tiekimas rinkai nebeatitinka nustatytų reikalavimų, nustoja galioti leidimas laikinai tiekti pakuotėmis užsienio kalba, bendrinis pavadinimas išbraukiamas iš Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašo ar Kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašo. 

Iš Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno bus šalinami ir tie vaistai, kurių tiekimas  sutriks arba vaistai uždraudžiami tiekti ar iš rinkos atšaukiami.

Dabar kompensuojamus vaistus nemokamai gauna 75 metų ir vyresni mažas pajamas gaunantys pensininkai ir neįgalieji – jiems priemokas kompensuoja valstybė. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *