Nušautas policijos pareigūnas apsaugos liemenės nedėvėjo – R. Požėla

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Preliminariais duomenimis, penktadienį Mažeikių rajone Birbiliškės kaime nušautas policijos pareigūnas įvykio metu apsaugos liemenės nedėvėjo, pirmadienį patvirtino Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Preliminariais duomenimis, jis liemenės nedėvėjo, bet turbūt šiandien, laidotuvių dieną tai neturėtų būti pagrindinis klausimas.  Visos detalės, aplinkybės bus išaiškintos atlikus tyrimus“, – LRT radijui pirmadienį sakė R. Požėla.

Anot jo, visi pareigūnai tarnybos metu privalo dėvėti apsaugos liemenes, absoliuti dauguma jomis yra aprūpinti.

„Pareigūnai beveik 100 procentų aprūpinti liemenėmis šalies mastu. Tie pareigūnai, kurie pagal savo darbo pobūdį reaguoja į įvykius, Telšių apskrities policijos pareigūnai 100 proc. yra aprūpinti liemenėmis, o šalies mastu  maždaug 95 procentų visų pareigūnų turi liemenes. (…)  Dėl įvairių aplinkybių nepavyko dar visų pareigūnų aprūpinti, bet absoliuti dauguma jų turi“, – sakė policijos vadovas.

Jis priminė, jog aprūpinti pareigūnus apsaugos liemenėmis buvo nuspręsta po to, kai 2016 metais žuvo tramdyto smurtautojo peiliu sužalotas policijos pareigūnas Telšių rajono Tryškių miestelyje. 

Pirmadienį vyks nužudyto 40 metų Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūno, kinologo Sauliaus Žymanto laidotuvės.

Penktadienio rytą į jį ir jo partnerę šūvius paleido smurtu artimoje aplinkoje įtartas Stasys Brasas. Policininkas žuvo vietoje, o jo partnerė buvo sužeista.

Mirtinus šūvius į pareigūną paleidęs vyras grasino nužudyti savo sutuoktinę – apie tai pranešimą policija gavo ketvirtadienį, tačiau nuvykę pareigūnai vyro nerado. Nuvykus patikrinti penktadienio rytą, vyras pareigūnus pasitiko šūviais. 

Pasak Policijos departamento, paleidus šūvius į pareigūnus, namas buvo padegtas. 

Gaisrą užgesinus, name buvo rastas nenustatytos tapatybės kūnas ir ginklas.  Atlikus tyrimus, nustatyta, kad name sudegė į pareigūnus šaudęs S. Brasas. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.