NVSC: iš 26 naujų atvejų pusė susiję su protrūkiu transporto bendrovėje Kaune

Nuotrauka Hegelmann Lithuania/ facebook.com

Pusė iš 26 patvirtintų naujų koronaviruso atvejų susiję su protrūkiu transporto bendrovėje „Hegelmann Transporte“ Kaune, du atvejai yra įvežtiniai, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Bendrovėje Kaune COVID-19 patvirtinta dvylikai užsieniečių, turėjusių kontaktą gyvenamojoje vietoje su užsikrėtusiaisiais. Šie asmenys buvo izoliacijoje.

Taip pat koronavirusas nustatytas vienam vairuotojui lietuviui, kontaktavusiam su šiais asmenimis.

Iš viso šiuo metu su protrūkiu transporto bendrovėje siejami 34 patvirtinti atvejai.

Devyni nauji atvejai siejami su dviem šventėmis Vilniaus apskrityje.

Vienas iš jų nustatytas asmeniui, kuris kontaktavo su liepos 4 dieną šeimos šventėje Salininkuose dalyvavusiu žmogumi. Iš viso su šia šeimos švente Salininkuose siejamų atvejų dabar jau yra vienuolika, įskaitant šį naują atvejį. 

Dar aštuoni nauji atvejai yra siejami su kita šeimos švente, vykusia liepos 11 dieną. Šioje šventėje dalyvavo asmenys, liepos 2 dieną grįžę iš Kroatijos, kuriems pirmiesiems patvirtintas koronavirusas. Iki šiol jau yra nustatyta keturiolika su šia šeimos švente siejamų COVID-19 atvejų.  

Dvidešimt trečiasis atvejis registruotas Panevėžio apskrityje asmeniui, turėjusiam kontaktą su sergančiuoju. Asmuo koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejautė. Nustatyti trys kontaktiniai asmenys, kurie izoliavosi. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

Dar vienas atvejis patvirtintas Vilniuje, tyrimą atlikus dėl jaučiamų simptomų. Nustatyta, kad žmogus nuo birželio 30 dienos atostogavo, todėl darbe kontaktų neturėjo. Kokiomis aplinkybėmis asmuo galėjo užsikrėsti, šiuo metu aiškinamasi. 

Taip pat nustatyti du įvežtiniai atvejai: vienas asmuo per Daniją į Palangos oro uostą atvyko iš Švedijos. Atvejis nustatytas profilaktinio patikrinimo metu.

Kitas asmuo liepos 20 dieną į Lietuvą per Vilniaus oro uostą grįžo iš Ispanijos. Turimais duomenimis, žmogus izoliavosi, sąlyčio su kitais žmonėmis neturėjo. Tyrimas atliktas profilaktiškai po kelionės. 

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 1986 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 277 asmenys, 1616 – pasveiko, 99 žmonės yra izoliacijoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.