„Oro navigacija“: tranzitinių skrydžių į Kiniją toliau mažėja

Фото из открытых источников

 Dėl koronaviruso protrūkio, Lietuvos oro erdvėje vasarį ir toliau mažėjo tranzitinių skrydžių į Kiniją, teigia skrydžių valdymo bendrovė „Oro navigacija“. 

„Tie skrydžiai yra sumažėję maždaug 50-60 proc. Šiandien iš Kinijos ir į Kiniją skraido išimtinai tiktai Kinijos aviakompanijos, viena kita cargo (krovinių gabenimo) aviakompanija praveža. Tai vasario mėnesį preliminarūs rezultatai – netekta apie 500 tranzitinių skrydžių, tačiau tai ne išimtinai mūsų situacija, tai yra visų valstybių, kur skrenda“, – BNS sakė bendrovės vadovas Mindaugas Gustys. 

Pasak jo, jau dabar matyti, kad kovo mėnesį tranzitinių skrydžių statistika, palyginti su pernai kovu, bus kuklesnė. 

„2020 metais vasaris turi papildomą extra dieną – 29-ąją. Tai, kai mes pateiksime statistiką, skrydžių skaičius bus išaugęs, bet tiktai dėl to, kad viena extra kompensavo tuos visus, net ir tuos tranzitinius skrydžius. Tačiau kovo mėnuo greičiausiai bus minusinis, nes, kiek mums žinoma, aviakompanijos šitus apribojimus taikys iki kovo pabaigos“, – aiškino M. Gustys. 

Jau sausį skrydžių į Kiniją per Lietuvą sumažėjo – jų aptarnauta 640, arba 6 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu.

Sausio pabaigoje skrydžius į Kiniją nutraukė įvairių šalių aviakompanijos, tranzitu skrendančios per Lietuvą – Didžiosios Britanijos „British Airways“, Vokietijos „Lufthansa“, Prancūzijos „Air France“, Austrijos „Austrian Airlines“, Šveicarijos „Swiss Airlines“. Olandų oro bendrovė „KLM Royal Dutch Airlines“ skrydžius į Kiniją nutraukė nuo vasario. 

Vidutiniškai už vieną skrydį per Lietuvos oro erdvę iš Europos į Kiniją „Oro navigacia“ gauna apie 170 eurų pajamų.

Tranzitiniai skrydžiai sudaro apie 75 proc. visų „Oro navigacijos“ aptarnaujamų skrydžių. Už juos įmonė kasmet gauna apie 21 mln. eurų – apie 70 proc. visų pajamų. Skrydžiai į Kiniją kasdien sudarydavo apie 4-6 proc. visų per Lietuvą atliekamų skrydžių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.