Pabėgėlių gyvenimo sąlygos bus gerinamos ES lėšomis

Vyriausybė pirmadienį nusprendė pakeisti tvarką dėl šalyje gyvenančių pabėgėlių apgyvendinimo, kad gyvenimo sąlygas jiems būtų galima gerinti europinėmis lėšomis.

Keisti tvarką pasiūliusi Vidaus reikalų ministerija (VRM) teigė, kad šiuo metu pabėgėlių apgyvendinimui yra fiksuotas „finansinis krepšelis“ ir jo padidinti nebuvo galima net iš nebiudžetinių lėšų, pavyzdžiui, Europos Sąjungos (ES) fondų.

Pakeistoje tvarkoje numatoma, kad iš tarptautinių organizacijų, ES fondų, nevyriausybinių organizacijų lėšų būtų galima apmokėti išlaidas, viršijančias nustatytus normatyvus.

Anot VRM, pakeitimai leis nustatytus „finansinius krepšelius“ papildyti lėšomis iš Europos Sąjungos Prieglobsčio migracijos ir integracijos fondo.

Lietuva yra įsipareigojusi priimti 1077 pabėgėlius iš Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių.

Per ketverius metus, kai galioja susitarimas, jų buvo perkelta 490, tačiau didžioji pabėgėlių dalis paliko Lietuvą ir išvyko į turtingesnes ES valstybes.  

Vyriausybė iki 2021 metų birželio pabaigos pratęsė terminą, per kurį Lietuva yra įsipareigojusi perkelti pabėgėlius. Paskutinis terminas baigėsi šiemet spalį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *