Parodoje KAM – pirmieji Lietuvoje pagaminti ginklai po nepriklausomybės atkūrimo

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Nuo trečiadienio Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) atveriama paroda, kurioje bus eksponuojami XX a. pabaigoje ir XXI a. pradžioje Lietuvoje sukurti ginklai.

Kaip BNS sakė parodos kuratorius, Vytauto Didžiojo Karo muziejaus fondų saugotojas Vidmantas Airini, tai – pirmoji nepriklausomybę atkūrusioje šalyje pagaminta ginkluotė.

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

„Tai oficialūs pirmieji šalyje pagaminti ginklai ir jie eksponuojami pirmą kartą“, – kalbėjo muziejininkas.

Pasak jo, atkūrus nepriklausomybę, buvo įkurta eksperimentinė bendrovė „Vytis“, kurios pagrindiniai produktai buvo rankiniai svaidomieji sprogmenys ir lengvieji šaunamieji ginklai, ypač – pistoletai-kulkosvaidžiai.

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Trijuose parodos stenduose būtent šio tipo ginklai ir eksponuojami, tai – „Vytis“, „Vytis-2“, „L-1“ ir „Vladas“.

Šalia 1991–1997 metais veikusios eksperimentinės įmonės „Vytis“ pagamintų šaunamųjų ginklų pristatomi ir šioje įmonėje pagamintų granatų – „RPG-91“, RPG-92“ – pavyzdžiai, taip pat nuo 2000-ųjų veikiančios karinės ir civilinės amunicijos gamintojos „Giraitės ginkluotės gamyklos“ produkcija. 

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

V. Airini teigimu, dar keliolika panašių kulkosvaidžių yra saugyklose. Iš viso Vytauto Didžiojo Karo muziejaus fonduose saugoma apie pusantro tūkstančio įvairių šaunamųjų ginklų.

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *