Paveldėto ar dovanoto turto registravimas atpigs

Архив ЛК

Nuo spalio gerokai išaugus Registrų centro įkainiams už paveldėtą ar padovanotą turtą, Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui juos mažinti, pranešė Teisingumo ministerija. 

„Registrų centro įkainiai turi būti tokie, kad visiems gyventojams būtų prieinamos jiems reikalingos paslaugos. Tai – itin aktualu socialiai jautrioms gyventojų grupėms. Negali būti, kai mokesčiai už testamentu ar kitaip paveldėtą turtą beveik prilygsta jo vertei”, – pranešime teigė kadenciją baigiantis ministras Elvinas Jankevičius. 

Registrų centro įkainiai itin išaugo registruojant nedidelės vertės nekilnojamąjį turtą. Pavyzdžiui, anksčiau paveldėtų 15-kos nedidelės (5300 eurų) vertės objektų registravimas kainavo 46 eurus, o nuo spalio 1 dienos – jau 258 eurus.

Vyriausybės sprendimu, registruojant kelis paveldėtus objektus reikėtų mokėti tik už vieną. Tarkime, paveldėjus namą su keturiais pastatais, mokestis mažėtų beveik keturis kartus: nuo 119 iki 32,63 euro. 

Nuosavybės įteisinimas kainuotų fiksuotą sumą – 19,22 euro. Dabar penkių pastatų įteisinimas žmogui kainuoja 63,34 euro, o dešimties – 118,49 euro. 

Ministerijos teigimu, mažės ir išlaidos registruojantiems bendrą nuosavybę į paveldėtus ar dovanotus objektus – bendra suma po lygiai bus paskirstyta kiekvienam bendraturčiui.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.