Penki „Ikea“ tiekėjai stabdo „Grigeo Klaipėdos“ produkcijos pirkimą

Penkios Lietuvos baldų pramonės įmonės, tiekiančios produkciją Švedijos baldų prekybos koncernui „Ikea“, stabdo Kuršių marias nevalytomis nuotekomis teršusios bendrovės „Grigeo Klaipėda“ produkcijos pirkimą. 

„Ikea“ Baltijos šalyse atstovai BNS teigė, kad įmonė nusprendė stabdyti bet kokius pirkimus iš „Grigeo Klaipėdos“ – tai reiškia, kad penki neįvardijami „Ikea“ tiekėjai Lietuvoje stabdo bendradarbiavimą su „Grigeo Klaipėda“.

„Mes į šią informaciją reaguojame itin rimtai“, – BNS komentavo „Ikea“.

„Visi tiekėjai yra audituojami, tiek iš anksto perspėjus, tiek ir be perspėjimų, siekiant užtikrinti, kad reikalavimų būtų laikomasi. Be to, visi „Ikea“ tiekėjai privalo laikytis vietos teisės aktų ir privalo atsakingai tvarkyti chemines atliekas“, – teigia įmonė.

„Ikea“ teigia negalinti atskleisti, kas yra penki jos tiekėjai.

Vienas jų yra koncernas SBA – jo viceprezidentas, „SBA Baldų kompanijos“ valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius portalui 15min.lt sakė, kad bendrovė „Grigeo Klaipėdos“  produkcijs pirkimą sustabdė neapibrėžtam laikui.

„Vilniaus baldų“, kurie 100 proc. produkcijos parduoda „Ikea“, vadovas Jonas Krutinis portalui sakė, kad įmonė nutarė nebepirkti „Grigeo Klaipėdos“ produkcijos – korinio užpildo, ir jį pirks iš Lenkijos ir Nyderlandų tiekėjų.

Produkciją koncernui „Ikea“ tiekia ir Vakarų medienos grupė bei „Freda“.

Su „Grigeo Klaipėdos“ vadovu Tomu Eikinu BNS penktadienį susisiekti nepavyko.

„Grigeo Klaipėda“ 2018 metais gavo 53,523 mln. eurų pajamų (7,7 proc. daugiau nei 2017 metais), didžiąją jų dalį sudarė popieriaus produkcijos pajamos – 44,156 mln. eurų, o kartoninio korinio užpildo, naudojamo baldų pramonėje, – 9,216 mln. eurų.

„Grigeo“ grupė per devynis 2019 metų mėnesius daugiausiai pajamų gavo iš žaliavos gofruotajam kartonui pardavimo – 47,8 mln. eurų (15 proc. mažiau nei užpernai), iš popieriaus ir jo gaminių – 44,617 mln. eurų (augo 10,5 proc.), medienos plaušo plokščių – 12,1 mln. eurų (augo 5,6 proc.).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *