Pirmoji skaitmeninė moneta bus skirta Nepriklausomybės aktui

Nuotrauka lb.lt

Pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta bus skirta 1918 metų vasario 16 dienos Lietuvos Nepriklausomybės aktui ir dvidešimčiai jį pasirašiusių signatarų, pranešė Lietuvos bankas. 

Blokų grandinės technologijos (angl. blockchain) pagrindu kuriamą monetą planuojama išleisti 2020 metų pavasarį.

„Kurdami inovatyvią monetą, pasirinkome signatarus dėl jų reikšmės mūsų šalies istorijai ir indėlio atkuriant valstybę. Ne vieną iš signatarų galime pavadinti tuometinio laikmečio inovatoriais – kūrusiais ir atnešusiais pažangius dalykus į Lietuvą“, – pranešime sakė LB  valdybos narys Marius Jurgilas. 

Jo teigimu, tikimasi, kad moneta atvers kokybiškai naują puslapį Lietuvos numizmatikos istorijoje ir paskatins jaunus žmones susidomėti monetų kolekcionavimu.

Lietuvos bankas ketina išleisti 24 tūkst. skaitmeninių žetonų. Kiekvienas jų vaizduos vieną iš dvidešimties signatarų, o kolekcininkai galės bandyti surinkti visą kolekciją.

Centrinio banko teigimu, fizinės kolekcinės monetos nominalas bus neįprastas – 19,18 euro – ir skirtas šiai Lietuvai svarbiai datai įamžinti. Sidabro moneta – kredito kortelės dydžio ir formos, joje vaizduojamas Nepriklausomybės aktas ir signatarai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.